26.07.2016 Teisipäev

Balti riiklikud ekspordikindlustajad suurendavad koostööd

Koostöö hõlmab kogemuste vahetamist, teenuste ühtlustamist ja ühiste ärivõimaluste läbitöötamist, teatas Kredex
Koostöö hõlmab kogemuste vahetamist, teenuste ühtlustamist ja ühiste ärivõimaluste läbitöötamist, teatas Kredex Foto: PM

Reedel Riias toimunud Balti riiklike ekspordikindlustajate Kredex Krediidikindlustuse, Läti Altumi ja Leedu Invega kohtumisel otsustati suurendada omavahelist koostööd, et pakkuda regiooni eksportijatele senisest laiemaid võimalusi makseriskide juhtimiseks.

Koostöö hõlmab kogemuste vahetamist, teenuste ühtlustamist ja ühiste ärivõimaluste läbitöötamist, teatas Kredex.

"Eesti lõi eduka riikliku ekspordikindlustuse ettevõtte juba aastal 2009, see on olnud meie ettevõtetele ja eksportijatele oluline partner lähematel ja kaugematel turgudel. Viimasel ajal mõtlevad samas suunas ka Läti ja Leedu. Me kindlustame Eestis ligi pool miljardit eurot käivet aastas ning oleme valmis oma Balti kolleegidele meie kogemusi jagama," ütles AS Kredex Krediidikindlustuse juhatuse esimees Meelis Tambla.

Tarvidus oma kogemusi jagada ning koostööd suurendada tuleneb eelkõige Balti riikide ettevõtjate tegevusest, kus tihti müüakse kaup maksetähtajaga. Ostjate finantsvõimekuse hindamine, selle jälgimine ning võimalike tekkivate kahjude katmine pole aga tavaliselt ettevõtte põhitegevus ning mõistlikum on see teenus sisse osta.

"Kindlustusteenuste puhul lisab tegevusmahtude mastaabi suurendamine efektiivsust. Kindlasti on ettevõtteid, kes tegelevad kogu Balti regioonis ja kelle jaoks vastavate riiklike eksporditagatiste pakkumine on oluline. Seis on kõigis Balti riikides sama – ettevõtetel on keeruline jälgida oma ostjate finantsvõimekust ja laialdasem makseriskide kindlustamine aitaks rohkem müüa," lisas Tambla.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes