Alates 1.07.2014 jõustub maksukorralduse seaduse muudatus, millega luuakse Eestis töötamise register.

Riigikogu juhatuse otsusega võeti eile menetlusse üheksa eelnõu, sealhulgas mitu maksuseaduse muutmise seaduse eelnõud.

Riigikogu võttis 26. märtsil 2014. a vastu maksukorralduse seaduse (edaspidi – MKS) muutmise seaduse, millega sätestati alus töötamise registreerimise süsteemile. Kõnealuse seaduse alusel luuakse töötamise register, mis võimaldab koguda teavet Eestis tööd tegevate füüsiliste isikute kohta.

Alates 1. juulist 2014 jõustub maksukorralduse seaduse muudatus, millega luuakse töötamise register. Muudatuse kohaselt peavad kõik tööd pakkuvad füüsilised ja juriidilised isikud oma töötajad Maksu- ja Tolliametis (MTA) registreerima. Allpool selgitabki MTA lähemalt töötamise registri rakendamisega kaasnevaid muudatusi.

Riigikogu täiskogu võttis kolmapäeval vastu maksukorralduse seaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse, millega luuakse 1. juuliks töötamisega seotud infot koondav register, kus isik tuleb registreerida enne tööle asumist.

Tööinspektsiooni spetsialistid vastavad lugejate küsimustele

  • Kas käsunduslepingut tohib ümber muuta töölepinguks?
    Kas käsunduslepingut tohib ümber muuta töölepinguks? Tööle minnes sõlmiti minuga käsundusleping. Nüüd sain Maksu- ja Tolliametilt teate, et minu leping on muudetud töölepinguks. Kas nii võib teha? 
  • Riskigruppi kuuluv töötaja keeldub puhkuselt tagasi tulemast
    Riskigruppi kuuluv töötaja keeldub puhkuselt tagasi tulemast

    Lugeja küsib: Meie ettevõttes töötab 76-aastane tööline. Oma vanuse tõttu kuulub ta koroonaviirusesse haigestumise riskigruppi. Haiguslehte ta ei saanud sellel põhjusel avada, kokkuleppel tööandjaga võttis viis päeva puhkust. Nüüd on aeg tööle tulla, juht pakub talle tööd, kuid ta keeldub seoses riskigrupis olemisega. Kuidas peaks juht käituma, sest tööd on meil talle anda?

  • Kuidas peab töötajale töötasu alandamisest teatama?
    Kuidas peab töötajale töötasu alandamisest teatama?

    Lugeja küsib: Meie ettevõtte käive on klientide nappuse tõttu viimaste nädalatega drastiliselt vähenenud. Oleme otsustanud rakendada töölepingu seaduse § 37 töötasu alandamise võimalust esialgu üheks kuuks. Kas peame selle kohta sõlmima töötajatega töölepingu lisad või piisab, kui saadame teate e-kirjaga? Mis selles lisas või kirjas kindlasti kirjas peab olema?

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes