Juunis otsustas Tallinna halduskohus, et ei rahulda kaubandus-tööstuskoja kaebust sotsiaalmaksumäära langetamise tühistamise õigusvastasuse osas. Kaubanduskoja hinnangul ei olnud halduskohtu otsus siiski piisav tõestamaks, kas maksukorralduse seaduses olev kuue kuu reegel maksumuudatuste puhul üldse kehtib. Seetõttu vaidlustas koda otsuse ringkonnakohtus.
Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepa sõnul annab presidendi otsus jätta magustatud jookide maksustamise seadus välja kuulutamata lootust, et Eesti on siiski õigusriik, kus niivõrd laiaulatusliku mõjuga seaduseid ei saa kehtestada, eirates igasugust hea õigusloome tava.
Halduskohus leidis, et sotsiaalmaksumäära langetamise ärajätmine ei tekitanud hüvitamisele kuuluvat kahju.
Kolmapäev, 12 Aprill 2017 10:15

Maksukorralduse seaduse plaanitavad muudatused

Rahandusministeerium on saatnud kooskõlastusringile maksukorralduse seaduse muudatuste väljatöötamise kavatsuse, millega muu hulgas nähakse ette äriühingu faktilise juhi vastutus tahtlikult põhjustatud maksuvõla eest, lihtsustatakse intresside arvestust, revisjoni ja üksikjuhtumi kontrolli asemel kehtestatakse ühtne kontrolliliik ning töötamise registrit täiendatakse kolme uue tunnusega.

Tööinspektsiooni spetsialistid vastavad lugejate küsimustele

  • Kas käsunduslepingut tohib ümber muuta töölepinguks?
    Kas käsunduslepingut tohib ümber muuta töölepinguks? Tööle minnes sõlmiti minuga käsundusleping. Nüüd sain Maksu- ja Tolliametilt teate, et minu leping on muudetud töölepinguks. Kas nii võib teha? 
  • Riskigruppi kuuluv töötaja keeldub puhkuselt tagasi tulemast
    Riskigruppi kuuluv töötaja keeldub puhkuselt tagasi tulemast

    Lugeja küsib: Meie ettevõttes töötab 76-aastane tööline. Oma vanuse tõttu kuulub ta koroonaviirusesse haigestumise riskigruppi. Haiguslehte ta ei saanud sellel põhjusel avada, kokkuleppel tööandjaga võttis viis päeva puhkust. Nüüd on aeg tööle tulla, juht pakub talle tööd, kuid ta keeldub seoses riskigrupis olemisega. Kuidas peaks juht käituma, sest tööd on meil talle anda?

  • Kuidas peab töötajale töötasu alandamisest teatama?
    Kuidas peab töötajale töötasu alandamisest teatama?

    Lugeja küsib: Meie ettevõtte käive on klientide nappuse tõttu viimaste nädalatega drastiliselt vähenenud. Oleme otsustanud rakendada töölepingu seaduse § 37 töötasu alandamise võimalust esialgu üheks kuuks. Kas peame selle kohta sõlmima töötajatega töölepingu lisad või piisab, kui saadame teate e-kirjaga? Mis selles lisas või kirjas kindlasti kirjas peab olema?

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes