11.10.2017 Kolmapäev

Tolliseadus vastses kuues

Tänavu 1. juulil jõustus uus tolliseadus. See vahetas välja varasema samasisulise seaduse, mis kehtis alates 1. maist 2004, kui Eestist sai Euroopa Liidu liige. Euroopa Liidu uus tolliseadustik rakendus 1. maist 2016 ja selle väljatöötamise peamiseks eesmärgiks seati ühetaoliste nõuete kehtestamine ning aastaks 2020 tollivormistuse uude, ühetaolisse elektroonilisse keskkonda viimine kõikides Euroopa Liidu liikmesriikides.
Jaak Siim, vandeadvokaat, partner
Jaak Siim, vandeadvokaat, partner Foto: LEADELL Pilv Advokaadibüroo

Uues tolliseadustikus on tolliformaalsused senisest ulatuslikumalt sätestatud liikmesriikidele otsekohalduvates Euroopa Liidu institutsioonide määrustes. Sellest tulenevalt vähenes veelgi vajadus reguleerida tollieeskirjadega seotut Eesti riigisiseses õiguses (nt tollimaksu tagatise esitamise kord, majandusliku mõjuga tolliprotseduuride ja ajutise ladustamise sätted ning tollideklaratsiooni esitamise kord). Lisaks osutus uue seadustiku valguses vajalikuks üle vaadata senine terminoloogia.

Uue seaduse põhieesmärk on viia tolliseadus ehk riigisisene tollialane regulatsioon kooskõlla liidu tolliseadustikuga ning näha ette seaduse rakendamiseks vajalikud riigisisesed sätted.

Oluliseks muudatuseks võib pidada väärteokatse seadusesse lisamist ning ekspordi- ja imporditollimaksult tasumisele kuuluva intressimäära muutmist.

Täpsemalt saate uuest tolliseadusest lugeda ajakirja Raamatupidamisuudised peatselt ilmuvast oktoobrinumbrist.

Kui Te ei ole jõudnud Raamatupidamisuudiseid veel tellida, saate seda teha  SIIT:

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!