12.05.2020 Teisipäev

Riigikogu võttis vastu sidevõrkude teavitamiskohustuse seaduse

Riigikogu võttis tänasel istungil vastu elektroonilise side seaduse muudatused, mis võimaldavad valitsusel kehtestada sidevõrkudes kasutatava tehnoloogia kohta teavitamise kohustus, et tagada sidevõrkude kõrge turvalisuse tase.

Sidevõrkude rajamine ja sideteenuste osutamine peab toimuma turvaliselt.
Sidevõrkude rajamine ja sideteenuste osutamine peab toimuma turvaliselt. Foto: Pixabay

Eelnõu poolt hääletas 83 saadikut, vastu oli neli saadikut.

Eelnõu seletuskirjas märgitakse, et võrkude kvaliteedi kindlustamiseks, küberrünnakute mõju minimeerimiseks ja poliitiliste manipulatsioonide vältimiseks tuleb tagada, et sidevõrkude rajamine ning nende vahendusel sideteenuste osutamine toimuks turvalise tehnoloogia abil ning usaldusväärse partneri poolt.

Eelnõus sätestatakse, et valitsus võib riigi julgeoleku tagamiseks oma määrusega kehtestada sideettevõtjale kohustuse teavitada sidevõrgus kasutatavast riist- ja tarkvarast ning taotleda sidevõrgu riist- ja tarkvara kasutamiseks luba.

Teise lugemise käigus viidi seaduse eelnõusse juhtivkomisjoni ettepanekul sisse muudatus, mis tulenes valitsuse esitatud arvamusest.

Kooskõlastusmenetlus asendati teavitamis- ja loamenetlusega ning seadust täiendati punktiga, mille kohaselt võib valitsus riigi julgeoleku tagamiseks oma määrusega kehtestada sideettevõtjale kohustuse teavitada sidevõrgus kasutatavast riist- ja tarkvarast ning taotleda sidevõrgu riist- ja tarkvara kasutamiseks luba.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference