25.02.2015 Kolmapäev

Venemaa kiitis heaks Vene-Eesti piirileppe eelnõu

Venemaa valitsuse seadusandluse komisjon kiitis heaks välisministeeriumi esitatud seaduseelnõu Eesti-Vene maismaa- ja merepiiri lepete kohta, mis määravad muuhulgas kindlaks piiri kulgemise ka Narva ja Soome lahes.

Sergei Lavrov, Venemaa välisminister
Sergei Lavrov, Venemaa välisminister Foto: Reuters

Nüüd tuleb eelnõu arutusele valitsuse istungil, kuid selle tähtaega ei ole veel nimetatud, teatas kolmapäeval Vene valitsuse infoportaal.

Eesti eelmine välisminister Urmas Paet ja Venemaa välisminister Sergei Lavrov allkirjastasid Eesti-Vene riigipiiri ning Narva ja Soome lahe merealade piiritlemise lepingu Moskvas möödunud aasta 18. veebruaril.

Riigikogus läbis Eesti ja Venemaa vahelise riigipiiri lepingute ratifitseerimise eelnõu esimese lugemise möödunud aasta aprilli keskel, selle edasisel menetlemisel jälgib Eesti Venemaa-poolset ratifitseerimise käiku ja kiirust. Riigikogus tuleb ratifitseerimise eelnõu lõpphääletus alles siis, kui Venemaa parlament on jõudnud sama kaugele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!