18.10.2013 Reede

Parts: ida ja lääne ühendamine on Eestile eriti oluline

Ida ja lääne ühendamine on Eestile kui strateegilise asukohaga transiit- ja piiririigile eriti oluline, ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts neljapäeval Tallinnas toimunud üle-euroopalisel transpordikonverentsil TEN-T.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister  Juhan Parts: ida ja lääne ühendamine on Eestile eriti oluline
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts: ida ja lääne ühendamine on Eestile eriti oluline Foto: PM

"Transpordivõrgustiku arendamine on tähtis ka meie naabrite ja kogu Läänemere piirkonna seisukohalt. Seetõttu leevendab Rail Baltica Eesti jaoks seni üht tõsisemat kitsaskohta – meie perifeerset asukohta Euroopas," sõnas Parts ministeeriumi teates.

Minister tõi esile Euroopa Komisjoni edusamme ühtse Euroopa transpordivõrgustiku arendamisel. Ühe olulisemana neist on TEN-T poliitika eesmärkide väljatöötamine aastaks 2050. Koos on kaardistatud võtmetähtsusega transpordi infrastruktuuri projektid, mille arendamine on oluline, et saavutada Euroopa Liidu eesmärgid aastaks 2020.

TEN-T (Trans-European Transport Network) on Euroopa Komisjoni loodud üle-euroopaline transpordivõrgustiku arendamise programm, mille eesmärk on toetada ja arendada olulisi transpordi infrastruktuuriprojekte. Juba kuuendat korda peetav TEN-T konverents toimub sel aastal Tallinnas 16-18. oktoobrini.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!