22.04.2020 Kolmapäev

Väljumisstrateegia suvisteks suurüritusteks lootust ei anna

Valitsuskomisjonis kolmapäeval heaks kiidetud kriisist väljumise strateegia ei anna erilist lootust, et Eestis toimuks tänavu suvel ühtegi suurt rahvusvahelist üritust.
Väljumisstrateegia suvisteks suurüritusteks lootust ei anna
Väljumisstrateegia suvisteks suurüritusteks lootust ei anna Foto: pixabay

Kavas on kirjas võimalik piirangute leevendamise plaan ajalises ja prioritetuse järjekorras, samas märkusega, et kui viiruse levikut kaadristavad mõõdikud seda lubavad. Esimene punkt on ka juba teostunud ehk teisipäevast avati plaaniline arstiabi, siiski etapiviisiliselt. 

Teise sammuna on plaan 15. maist avada haridussüsteem vastavalt valitsuskabineti 9. aprilli nõupidamise otsusele. Samuti avada muuseumide territooriumid vabas õhus ehk vabaõhumuuseumid ning vabas õhus lubada huviharidus, huvitegevus ja sporditreeningud.

Samuti teise sammu osana, ajamääruseta, kuid prioriteetuse järjekorras näeb kava ette ka perekonnaseisutoimingud piiratud tingimustes; kaubanduskeskuste poodide ja teenuste piirangute leevendamine ehk avada ainult poed, teenused ja toitlustuskohad, samas jätta suletuks ajaveetmise kohad nagu mänguväljakud, kinod, bowling ja nii edasi; avada muuseumid ja näitusasutused; lubada huviharidus, huvitegevus,sporditreeningud ka siseruumides ning avada spordiklubid; saarte avamine, välja arvatud  Saaremaa ja Muhumaa ning teenistuste ja sakramentide lubamine pühakodades; spordivõistluste lubamine pealtvaatajateta.

Prioriteetuse järjekorras, kui olud seda võimaldavad, on seejärel kaalumisel:

  • lubada laste laagreid ja õpilasmalevaid piirangutega;
  • lubada mootorsõidukijuhi koolituse, autojuhi koolituse ja ohtlikku veost vedava autojuhi koolituse korraldamine;
  • võimaldada toitlustusasutustel olla avatud pärast kella 22 ja võimaldada neil ka alkoholimüüki;
  • Saaremaa ja Muhu vallas viibimiskeelu tühistamine lähikontakti nõudvates teenusasutustes;
  • lubada avalikke üritusi koos inimeste arvu piiranguga; avada laste mängutoad;
  • spordivõistluste lubamine pealtvaatajatega;
  • lauskülastuskeelust loobumine hoolekandeasutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes, Üld- ja erihooldekodus viibivatel isikutel hoolekandeasutuse territooriumilt lahkumise lubamine ning avada meelelahutusvõimalused, sealhulgas avalikud kogunemised, teater, kino, veekeskused, ujulad, spaateenused, saunad, piljard, bowling, keegel ja nii edasi. 

Seejärel on plaanis Saaremaale ja Muhumaale sisenemise ja sealt väljumise lubamine; reisijate liikumisvabaduse piirangu tühistamine huvireisi raames Tallinna-Stockholm laevaliinidel ja avada ööklubid. Samal ajal on  hoolekandeasutuses viibivatel isikutel, kellel on diagnoositud COVID-19 haigust põhjustav koroonaviirus, keelatud igasugune kokkupuude teiste isikutega, välja arvatud hoolekandeasutuse töötajate ja meditsiinitöötajatega. 

Eriolukorra juht peaminister Jüri Ratas selgitas, et väljumisstrateegia eesmärk on määratleda piirangute leevendamise ja järgmiste sammude põhimõtted ja etapid, et saaksime koroonaviiruse levikust tingitud arenguid riigis teaduspõhiselt jälgida ning neile asjakohaselt reageerida.

“Eesti eesmärk on panna koroonaviiruse levikule piir ja aidata meie majandusel võimalikult kiiresti taastuda. Samuti tulla kriisist välja tugevama ja ühtehoidvama ühiskonnana,“

lausus peaminister.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference