08.11.2023 Kolmapäev

Koroonaviirusesse nakatumine on kahekordistunud

Terviseameti andmetel on koroonaviirusesse nakatumine nädalaga kahekordistunud, mistõttu üle 60-aastased peaksid kaaluma enda vaktsineerimist.

Vaktsineerida saab näiteks perearstikeskuses, haiglate ja eratervishoiu vaktsineerimiskabinettides.
Vaktsineerida saab näiteks perearstikeskuses, haiglate ja eratervishoiu vaktsineerimiskabinettides. Foto: pixabay

Eelmisel nädalal haigestus koroonaviirusesse 1829 inimest, nakatumine on üle-eelmise nädalaga võrreldes tõusnud pea 60 protsenti. Arvestades haigestumise kasvu, peaksid üle 60-aastased inimesed kaaluma koroonaviiruse vastu vaktsineerimist.

Terviseameti nakkushaiguste epidemioloogia osakonna juhataja Kärt Sõber ütles, et arvestades haigestumise kasvu, tuleks üle 60-aastastel end esimesel võimalusel koroonaviiruse vastu vaktsineerida. „Immunoprofülaktika ekspertkomisjon soovitab sel hooajal vaktsineerida riskirühma kuuluvaid inimesi, kelleks on peamiselt 60+ vanuses inimesed ja raskete krooniliste haigustega inimesed. Seda juhul, kui neil on viimasest vaktsineerimisest või koroonaviirusest läbipõdemisest möödunud üle kuue kuu,“ sõnas Sõber ja rõhutas, et vaktsineerimine on tasuta.

Novembri alguses Eestis ringlev koroonaviiruse tüvi saadab haiglaravile eelkõige vaktsineerimata eakaid. „Möödunud nädala jooksul hospitaliseeriti sümptomaatilise COVID-19 tõttu 149 patsienti, kellest pea 75 protsenti on üle 60-aastased ja valdavas enamuses on nad ka vaktsineerimata,“ selgitas Sõber. Koroonaviirusevastane vaktsineerimine on eakate puhul ainus võimalus raskete haigusjuhtude ennetamiseks.

Vaktsineerimispunktides on kättesaadav uus XBB1.5 tüvele kohandatud vaktsiin. Vaktsineerida saab näiteks perearstikeskuses, haiglate ja eratervishoiu vaktsineerimiskabinettides. Haiglate vaktsineerimiskabinettides ja eratervishoiuasutustes vaktsineerimiseks saab sobiva aja broneerida üleriigilises digiregistratuuris. Lisaks on soovijatel võimalik end vaktsineerida valitud apteekides üle Eesti. 

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255