20.11.2023 Esmaspäev

Uuring: mehed tunnevad end vähem õnnelikumana kui naised

2022. aastal läbi viidud Eesti sotsiaaluuringu põhjal tunnevad ennast viimase nelja nädala jooksul õnnelikuna naised veidi sagedamini kui mehed, ent mehed tunnevad end seevastu veidi vähem üksildasena kui naised, kirjutab statistikaameti juhtivanalüütik Epp Remmelg statistikaameti blogis.

End enamiku ajast õnnelikuna tundvate meeste hulk vanuse kasvades väheneb.
End enamiku ajast õnnelikuna tundvate meeste hulk vanuse kasvades väheneb. Foto: pixabay

Kogu aeg õnnelikuna tunneb end ligi 5 protsenti Eesti elanikest. Kaks viiest Eesti mehest tunneb end õnnelikuna enamiku ajast. End kogu aeg õnnelikuna tundvate meeste hulk vanuse kasvades oluliselt ei muutu, vaid kõigub kõikides vanuserühmades 5–6,5 protsendi ringis. 

Vanusega kaasnev elukogemus õnnetunnet ei kasvata. End enamiku ajast õnnelikuna tundvate meeste hulk vanuse kasvades väheneb. Kui nooruses tunneb iga teine mees end õnnelikuna enamiku ajast, siis pensioniikka jõudes tunneb end enamiku ajast õnnelikuna vaid 28 protsenti meestest.

Märgatavalt kasvatab õnnetundmise sagedust paarisuhe ja veel rohkem perekonnas olevad lapsed. 36 protsenti üksikutest meestest tunneb ennast õnnelikuna kogu aeg või enamiku ajast. Partneri ja laste olemasolu lisab õnnetunnet sedavõrd, et nende meeste hulgas on kogu aeg või enamiku ajast õnnetundega elavaid mehi 56 protsenti.

Kui vaadata lasteta paarisuhtes olevate meeste õnnetunnet, siis näeme, et nooremad, alla 65-aastased mehed, on õnnelikumad kui vanemad, kuid pisut vähem õnnelikud kui lastega pereisad. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference