18.10.2019 Reede

USA tollidel Euroopa Liidule oleks negatiivne mõju

USA tollidel Euroopa Liidule oleks negatiivne poliitiline ja majanduslik mõju, hoiatas neljapäeval Prantsusmaa majandusminister Bruno Le Maire.

"Nendel otsustel oleksid väga negatiivsed tagajärjed nii poliitilisest ja ka majanduslikust vaatepunktist," ütles Le Maire ajakirjanikele pärast kohtumist USA rahandusministri Steven Mnuchiniga.

Maailma Kaubandusorganisatsioon (WTO) andis esmaspäeval Ühendriikidele lõpliku heakskiidu kehtestada Euroopa kaupadele toll seoses Airbusile antud ebaseadusliku riigiabiga.

WTO vahekohtunik andis oktoobri algul Washingtonile loa kehtestada karistav tollimaks 7,5 miljardi dollari väärtuses Euroopa Liidu kaupadele. Otsus puudutas 15 aastat väldanud vaidlust Airbusile antud riigiabi üle.

Lõpliku heakskiidu tollidele pidi andma veel WTO vaidluste lahendamise kogu (DSB), mis tegi seda esmaspäevasel eriistungil.

Washington on teatanud, et alates reedest kehtestatakse karistav tollimaks lisaks lennukitele ja lennukiosadele muuhulgas ka Euroopa Liidust tarnitavale juustule ja veinile.

Euroopa Liidu ametnikud on öelnud, et proovivad jõuda uute tollide vältimiseks Ühendriikidega kokkuleppele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!