20.07.2022 Kolmapäev

Kooskõlastusele läks Venemaaga tollikoostöö lõpetamise korraldus

Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile valitsuse korralduse Vene Föderatsiooniga tolliküsimustes koostöö ja vastastikuse abi lõpetamiseks. 
Kooskõlastusele läks Venemaaga tollikoostöö lõpetamise korraldus
Kooskõlastusele läks Venemaaga tollikoostöö lõpetamise korraldus Foto: RUP

Praegu kehtiv kahepoolne lkokkulepe jõustus 9. augustil 1999. aastal, selgub korralduse seletuskirjast.

Samas 1997. aastal sõlmis Euroopa Liit (EL) Vene Föderatsiooniga assotsieerumislepingu, mis käsitleb vastastikkust haldusabi tolliõiguse valdkonnas. Leping kehtib kõigis liikmesriikides, sealhulgas Eestis.

Kuna Euroopa Liidu toimimise lepingu järgi on tolliliidu ja ühise kaubanduspoliitika küsimused EL-i ainupädevuses, hoiduvad liikmesriigid kolmandate riikidega kahepoolsete tolliabi lepingute sõlmimisest, mistõttu on vajalik kahepoolne tollikoostöö kokkulepe lõpetada.

Kokkulepe lõpetatakse järgides Euroopa Pettustevastase Ameti OLAF-i soovitusi tollikoostöö valdkonnas. Eesmärgiks on koostöö ja haldusabi meetmete ühetaoline rakendamine kõigis liikmesriikides ilma erisuste ja eranditeta. 

Eesti ja Venemaa kokkulepe on sõlmitud piiramata ajaks, kuid selle saab lõpetada ühe poole kirjaliku teate alusel. Kokkulepe jääb jõusse kuueks kuuks pärast seda, kui üks pooltest teatab kirjalikult oma kavatsusest kokkulepe lõpetada. 

Valitsuse korraldus jõustub üldises korras.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!