20.10.2022 Neljapäev

Kaubaveo reeglid Eesti-Vene piiril karmistusid

7. oktoobril jõustus kaheksas Vene Föderatsioonile kehtestatud sanktsioonide pakett, millega täiendati seniseid impordi- ja ekspordikeelu all olevata kaupade nimekirju muuhulgas kodumasinate, riideesemete, tubakatoodete, kemikaalide ja hügieenitarvete, kahesuguse kasutusega või piinamiseks kasutatava kauba, kõrgtehnoloogiaga jm.

Keelustatud kaupade nimekiri täienes, muu hulgas kuulub sellesse seep.
Keelustatud kaupade nimekiri täienes, muu hulgas kuulub sellesse seep. Foto: pixabay

Varasemalt võetud kohustuste täitmiseks on kehtestatud üleminekuperiood 8. jaanuarini 2023 juhtudel, kui on esitatud kuni 07.10.2022 sõlmitud leping.

"Tolliametnikud on keelu all olevate kaupade ja kaubaosade nimekirjad läbi töötanud ja neid kahe nädala jooksul rakendanud. Kaubavedajad arvestavad tolliametnike terava tähelepanuga sanktsioonialuste kaupade osas ja probleeme uue nimekirjaga veel ette pole tulnud,“ ütles Ida tollipunkti juhataja Virgo Treinbuk.

Küll aga tõi uus sanktsioonipakett kaasa muutusi ka sellistes kaubagruppides, mis olid varem piiramata, nt hügieenitarbed nagu seep, nahahooldusvahendid, suu- ja hambahügieenivahendid, selja- ja käekotid, naiste ja tüdrukute riideesemed,

lisas Treinbuk.

Täpsem loetelu kõikidest keelu all olevatest kaupadest asub siin.

Maksu- ja tolliamet juhib tähelepanu, et sanktsioneeritud kaupu ei tohi ELi tuua ega siit välja viia. Amet palub kindlasti enne reisimist tutvuda sanktsioneeritud kaupade nimekirjaga.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255