06.03.2020 Reede

Tallinna õpilasel tuvastati koroonaviirus, kool suletakse

Täna tuvastati ühel Tallinna Kristiine gümnaasiumi õpilasel COVID-19 nakkus, koolis jäetakse kaheks nädalaks õppetöö ära.

Kristiine gümnaasium sulges kaheks nädalaks viiruse tõttu uksed.
Kristiine gümnaasium sulges kaheks nädalaks viiruse tõttu uksed. Foto: Pixabay

Täna tuvastati ühel Tallinna Kristiine gümnaasiumi õpilasel koroonaviiruse COVID-19 nakkus, kuna laps on viibinud koolis, jäetakse vähemalt kaheks nädalaks ära õppetöö koolimajas, edastas haridus- ja teadusministeerium. Kooli ruumide korraldatakse põhjalik desinfitseerimine. Kool korraldab seni õppetööd mittestatsionaarselt.

Kuna ei ole võimalik tuvastada, kellega haigeks jäänud õpilane koolis viibides kokku puutus, palutakse kõigil Kristiine gümnaasiumi õpilastel püsida kaks nädalat kodus ja vältida kontakte väljaspool kodu. Samuti palutakse selle kooli õppuritel mitte osaleda huvi- või sporditegevustes.

Ministeerium peab sellist ettevaatusabinõu viiruse tõkestamiseks vajalikuks. Välistamaks nakkuse levikut koolides ja lasteaedades, palub ministeerium kõigil haridusasutuste juhtidel koostöös asutuste pidajatega olla valmis kuni kaheks nädalaks uksed sulgema ja korraldama õppetööd mittestatsionaarselt, juhul, kui selleks tekib vajadus.

Kõik, kel on põhjendatud kahtlus, et nad võivad olla nakatunud koroonaviirusega, peaksid helistama oma perearstile või perearsti nõuandetelefonile. Terviseseisundi halvenemisel tuleb helistada hädaabinumbrile 112.

Koroonaviirust tasub kahtlustada juhul, kui inimene on viimase 14 päeva jooksul käinud haiguse riskipiirkonnas ja tal esinevad haigusele iseloomulikud sümptomid ehk köha, palavik ja/või hingamisraskused. Muul juhul võib olla tegemist Eestis laialdaselt leviva gripi või gripilaadse viirusega.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!