06.01.2022 Neljapäev

Kallas: oodata on omikroni hiidlainet

Peaminister Kaja Kallas märkis täna valitsuse pressikonverentsil COVID-19 olukorra kohta, et lähiajal on oodata seoses omikronitüve levikuga väga suuri nakatumisnumbreid.

Kaja Kallas, peaminister
Kaja Kallas, peaminister Foto: reform.ee

Nagu ka teisi riike, nii tabab ilmselt ka meid varsti omikroni hiidlaine ja peame arvestama, et nakatumisnumbrid lähevad väga suureks,

rääkis ta.

Tema sõnul on Eestis jätkuvalt probleemiks vaktsineerimata inimeste suur hulk. "Vaja on teha nii esimesi doose kui ka tõhustusdoose," nentis ta.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik märkis, et tänasest tõusis ametlikult Eesti riskitase. "Oleme punases tasemes," ütles ta.

"Vaktsineerimata inimesed on kõrges riskis ning need, kes on vaktsineeritud või läbi põdenud, kuid pole veel tõhustusdoosi teinud, on keskmises seisus. Kui vaatame numbreid, siis on kümnekordne erinevus vaktsineerimata ja vaktsineeritute vahel," nentis Kiik. 

"Pandeemia ei ole lõppenud. Praegu on uus tüvi ja me ei tea, millal tuleb järgmine. Vaktsineerimine on ainumõistlik terviseteadlik käitumine," kinnitas Kiik.

"Jaanuar on tõhustusdoosi kuu ning igas maakonnas on vaktsiin kättesaadav. Mõistlik on see kohe ära teha," ütles Kiik.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255