01.04.2020 Kolmapäev

Soome valitsus ei jõudnud reisikeelu kehtestamise ajas kokkuleppele

Soome valitsus teatas uutest reisijateveo piirangutest Soome ja Eesti ning Soome ja Rootsi vahel kaubavedusid tegevatel parvlaevaliinidel, keelu jõustumises eile kokkuleppele ei jõutud, kirjutab Postimees. Soome transpordiamet teatas laevafirmadele, et tulekul on veelgi rangem reisikeeld.

Reisikeelu jõustumise päev pole veel teada.
Reisikeelu jõustumise päev pole veel teada. Foto: Pixabay

Plaani kohaselt lubatakse reisijatel Soomest lahkuda nii Eesti kui ka Rootsi suunas, kuid Soome reisijad enam siseneda ei tohi, jätkub vaid kaubavedu.

Millal keeld täpselt jõustub, ei olnud eile pärastlõunal veel teada. Soome valitsus tahab riiki sisenemise veel mõned päevad avatuna hoida, sest kodumaa poole on teel veel hulk Euroopasse lõksu jäänud Soome kodanikke. 

Praegu jätkab kaubavedusid Helsingi ja Tallinna vahel Tallinki Megastar, sõidavad veel Viking XPRS ja Eckerö Line. Soome kaupu vedavaid laevafirmasid toetab tegevuse käigushoidmiseks Soome tarnekindluse amet.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!