28.11.2023 Teisipäev

Soomes töö kaotanud ehitajad ja töötuna arvele tulek

Seoses Soome ehitusturu jahenemisega on Soomes suurenenud ka Eesti kodanike hulk, kes seisavad silmitsi töö kaotamisega.

Seoses Soome ehitusturu jahenemisega on Soomes suurenenud ka Eesti kodanike hulk, kes seisavad silmitsi töö kaotamisega.
Seoses Soome ehitusturu jahenemisega on Soomes suurenenud ka Eesti kodanike hulk, kes seisavad silmitsi töö kaotamisega. Foto: pixabay

Kuidas asju ajada ja millises riigis töö kaotuse järel hüvitist saab? Eesti Töötukassa koostas lühikese meelespea inimeste aitamiseks.

Kõigepealt tuleks endale selgeks teha, kas tööleping Soomes on lõpetatud või peatatud. Soomes rakendavad tööandjad päris tihti majandusraskuste puhul töötajate sundpuhkusele saatmist.

Kui tegemist on sundpuhkusega, siis ei saa Eesti Töötukassa inimest töötuna arvele võtta. Sundpuhkuse ajal hüvitise saamiseks tuleb töötajatel pöörduda Soome asutuste poole. Kui inimene kuulub mõnda ametiliitu, siis just selle ametiliidu poole. Kui aga...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference