29.08.2018 Kolmapäev

SEB ühendab Balti elukindlustusseltsid Euroopa äriühinguks

SEB teatab, et 27.08.2018 sõlmisid AS SEB Elu- ja Pensionikindlustus, registrikood 10525330, asukoht Tornimäe tn 2, Tallinn 15010 Eesti Vabariik, AAS “SEB Dzīvības apdrošināšana”, registrikood 40003012938, asukoht Antonijas iela 9, Riia, LV-1010, Läti Vabariik ja AB “SEB gyvybės draudimas”, registrikood 110076645, asukoht Gedimino pr.12, Vilnius LT-01103, Leedu Vabariik ühinemislepingu, eesmärgiga asutada Euroopa äriühing.

Lepingu kohaselt on ühendavaks ühinguks SEB Läti elukindlustusselts AAS “SEB Dzīvības apdrošināšana”, ja ühendatavateks ühinguteks AS SEB Elu- ja Pensionikindlustus ja AB “SEB gyvybės draudimas”. Piiriülese ühinemise tulemusel lakkavad AS SEB Elu- ja Pensionkindlustus ja Leedus registreeritud AB „SEB gyvybės draudimas“ äriühingud olemast ja Läti aktsiaselts “SEB Dzīvības apdrošināšana” muutub nende äriühingute seaduslikuks õigusjärglaseks. Kavandatav Euroopa äriühingu ärinimi saab olema SEB Life and Pension Baltic SE.

Pärast piiriülest ühinemist tegutseb SEB Elukindlustus Eestis edasi SEB Life and Pension Baltic SE filiaalina. Ühinemise tulemusena lähevad kõik SEB Life Eesti ja SEB Life Leedu varad ja kohustused üle SEB Life and Pension Baltic SE vastavatele filiaalidele Eestis ja Leedus.

Eespool nimetatud ühinemine ei mõjuta AS SEB Elu- ja Pensionikindlustuse klientide poolt kindlustuslepingute kehtivust ega kindlustusvõtjate, kindlustatud isikute ega soodustatud isikute õigusi.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference