07.05.2021 Reede

Mida on ühinemiseks vaja teha? Esile tõstetud

Ühe omanikuga osaühing (mikroettevõte) soovib tegevuse lõpetamiseks ühineda füüsilise isiku varaga likvideerimismenetluseta. Kas ühinemiseks piisab lõpetamise otsuse vastuvõtmisest või on vajalik ka notariaalne ühinemisleping? Osaühingul puuduvad kohustised (sealhulgas võlad).

Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister
Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister Foto: erakogu

Vastab Meelis Pirn, vandeadvokaat, advokaadibüroo Barrister:

Äriseadustiku § 391 lõike 7 ja § 392 lõike 4 kohaselt tuleb sõlmida ühinemisleping ja selle peab notariaalselt tõestama.

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!