gif Company 930x140 ee

 

16.05.2016 Esmaspäev

Sõiduautod ja mootorrattad saavad edaspidi piiri sujuvamalt ületada

Kagu-Eestis avatakse piirijärjekorra broneerimissüsteem ainult selleks ajaks, kui piiripunktidesse on oodata tavalisest rohkem sõidukeid
Kagu-Eestis avatakse piirijärjekorra broneerimissüsteem ainult selleks ajaks, kui piiripunktidesse on oodata tavalisest rohkem sõidukeid Foto: PM

Luhamaa ja Koidula piiripunktides muutuvad tänavu piiriületusreeglid sõiduautodele ja mootorratastele, mille juhid ei pea enam kasutama piirijärjekorra korraldamiseks loodud süsteemi ega maksma järjekorra puudumisel ooteala kasutamise tasu.

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul on eelkõige Kagu-Eesti inimesed soovinud, et piiripunktis oleks järjekorra puudumisel võimalik piiri ületada ka selle eest eraldi tasu maksmata. "Samas olime huvitatud korra säilimisest piiri vahetus läheduses ja et teedele ei tekiks taas järjekordasid. Seetõttu leidsime, et tasu ei pea maksma, kui järjekord sisuliselt puudub," ütles Pevkur pressiteate vahendusel.

Viljar Kärk siseministeeriumi piirivalvepoliitika osakonnast täpsustas, et Koidula ja Luhamaa piiripunkti kaudu Eestist lahkuvad A- ja B-kategooria sõidukid ei pea infosüsteemis järjekorra kohta broneerima ning võivad piiripunkti suunduda ilma ooteala läbimata. Kagu-Eestis avatakse piirijärjekorra broneerimissüsteem ainult selleks ajaks, kui piiripunktidesse on oodata tavalisest rohkem sõidukeid.

"Süsteemi kasutamine ja sõidukite maanteepiiripunkti sisenemise korraldamine on vajalik, et vältida probleeme mida võivad tekitada kilomeetrite pikkused järjekorrad. Varasemast mäletame piiripunktile eelnevate teede ääres veoautode kolonne, mis lisaks liikluse halvamisele tekitasid liiklusohtlikke olukordi. Ootejärjekorra süsteemiga saame tagada sujuvama piiriületuse aktiivsematel perioodidel," selgitas Kärk.

Narva maanteepiiripunkti ületavad sõidukid peavad piirijärjekorra infosüsteemis järjekorra koha võtma ning ooteala siiski läbima, kuid järjekorra puudumisel selle eest tasu ei võeta.

"Sõiduautode ja mootorrataste eest ei pea enam tasuma järjekorra koha võtmise ja ooteala teenuste kasutamise eest, kui järjekorra koht võetakse elavasse järjekorda iseteeninduskioskist ootealal ning sõiduk ei viibi ootealal enne piiripunkti suunamist kauem kui 15 minutit. Juhul kui sõidukile broneeritakse koht veebis või telefoni teel, tuleb vastava teenuse eest tasuda," lausus Kärk.

Sel aastal lõpevad viieks aastaks sõlmitud lepingud praeguste teenusepakkujatega ning siseministeerium valis avalikul konkursil välja ootealade teenuse korraldajad. Narva ooteala hakkab edaspidi haldama AS Transservis-N, Luhamaa ooteala OÜ Collade ja Koidula ooteala Paldiski Sadamate AS. Ootejärjekorra infosüsteemi hakkab haldama GoSwift OÜ.

C- ja D-kategooria sõidukite puhul piirijärjekorda registreerimise ja ooteala kasutamise kord ei muutu.

Uus kord jõustub Narvas ja Koidulas 23. mail ning Luhamaal 5. novembril 2016.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes