Siseminister Igor Taro sõnul on siseministeerium analüüsinud KiKoSe välja kuulutamata jätmise põhjendusi ning pooldatakse seaduse teksti avamist muudatusteks.
Konkreetsemad muudatused selguvad arutelude käigus
„President ei vaidlustanud kuidagi seaduse eesmärki. Oleme presidendiga ühel nõul, et riikliku julgeoleku kaitseks on võimalik luua täiendavaid meetmeid nii usu- kui ka ühinemisvabaduse puhul. Kaaludes riigipea ettepanekuid, jätkame üheskoos riigikogu põhiseadus- ja õiguskomisjoni ning valdkonna osapooltega tööd seadusemuudatustega,“ ütles Taro.
Kuigi riigikogus 9. aprillil vastu võetud seadus on siseministeeriumi hinnangul põhiseadusega kooskõlas, on Taro sõnul tulenevalt presidendi põhjendustest plaanis pöörata tähelepanu mõiste „juhindumine“ kasutamisele ning selle õigusselguse loomisele. Samuti on kavas seletuskirjas täiendada kavandatud seadusemuudatuste põhiseaduspärasuse ning proportsionaalsuse põhjendusi. Konkreetsemad muudatused selguvad arutelude käigus.
„Usu- ja ühinemisvabadus käivad käsikäes julgeoleku ja põhiseadusliku korraga. Ühiskonna ootus ja parlamendi enamuse seisukoht on olnud selge – Eestis tegutsevatel usulistel ühendustel mingeid piiriüleseid seoseid, mis ei allu Eesti õigusruumile, agressorriigiga või seda toetava organisatsiooniga olla ei saa,“ ütles Taro.
Siseminister lubas, et üheskoos riigikogu komisjonide ja presidendi kantseleiga töötatakse selle nimel edasi, et see ka seaduse tasandil veelgi selgemaks saaks.