24.03.2020 Teisipäev

Olümpiamängud lükatakse edasi

Tokyo olümpiamängud lükatakse edasi hiljemalt järgmise aasta suvesse seoses maailma tabanud uue koroonaviiruse pandeemiaga, teatas Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) teisipäeval.
Olümpiamängud lükatakse edasi
Olümpiamängud lükatakse edasi Foto: Unsplash

Tokyo olümpiamängud oleksid pidanud toimuma 24. juulist 9. augustini, kuid pärast ROK-i presidendi Thomas Bachi ja Jaapani peaministri Shinzo Abe telefonivestlust langetati ühine otsus, et olümpiamängud lükatakse edasi.

Tegemist on esmakordse sellise sammuga rahuajal.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) informatsioonist lähtudes peab Tokyo olümpiamängud edasi lükkama 2020. aastalt hilisemale kuupäevale, kuid mitte hiljemaks kui 2021. aasta suvi, et kaitsta sportlaste, kõikide olümpiamängudega seotud inimeste ja rahvusvahelise kogukonna tervist, seisis Abe ja Bachi ühisavalduses.

Liidrid ütlesid, et olümpiamängud Tokyos võivad olla maailma "lootusemajakas". 

"Seetõttu otsutati, et olümpiatuli jääb Jaapanisse. Mängude nimeks jääb Tokyo Olümpia- ja Paraolümpiamängud 2020," lisati avalduses. 

Olümpiamängud on alates 1948. aastast toimunud iga nelja aasta järel. 

Üle terve maailma on kehtestatud koroonaviiruse pandeemia tõttu piirangud tavapärasele elule, sealjuures sporditegevusele. Treenimine on muutunud paljude sportlaste jaoks võimatuks ja seab nad viirusega nakatumise ohtu. Võistlused on jäetud ära, rahvusvaheline reisimine on piiratud.

Tokyo kulutab oma viimase eelarve järgi mängude võõrustamiseks umbes 12,6 miljardit dollarit. Ekspertide sõnul võib nende edasi lükkamine lühiajaliselt maksma minna veel kuus miljardit dollarit. 

2021. aasta suvel peaksid toimuma ka ujumise ja kergejõustiku maailmameistrivõistlused. Rahvusvaheline Kergejõustikuliit on aga juba teatanud, et on valmis USA-s 6.-15. augustini toimuma pidanud võistlusi nihutama.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes