10.06.2022 Reede

Iga neljas eestlane plaanib sel aastal välisreisi

Gjensidige tellitud ja NielsenIQ poolt veebruaris läbiviidud uuringust selgub, et iga neljas küsitletud eestlane kavatseb sel aastal taas ette võtta välisreisi, küll aga reisiti pandeemia ajal teiste Balti riikidega võrreldes vähem.  

 13 protsenti vastanutest taastasid oma reisimisharjumused juba eelmisel suvel, 11 protsenti pole aga pandeemia tõttu reisimisest loobunudki.
13 protsenti vastanutest taastasid oma reisimisharjumused juba eelmisel suvel, 11 protsenti pole aga pandeemia tõttu reisimisest loobunudki. Foto: pixabay

"Kuna kaks suve on inimesi kimbutanud pandeemiast tulenevad piirangud, valmistusid eestlased juba aegsasti tänavuseks suveperioodiks. Kuigi viimastel aastatel on enamik reisihuvilisi pandeemia tõttu pidanud oma reisiharjumusi kohandama, siis näeme, et reisimise soov pole siiski kuhugi kadunud. Tõenäoliselt võib suviste reiside arv ületada pandeemiaeelse taseme," kommenteeris Gjensidige kindlustuse esindaja Denis Nikolajev pressiteates.

Kuigi reisimisega seotud piirangud on vähenenud ja reisimiseks on rohkem võimalusi, on Gjensidige esindaja sõnul inimesed aina teadlikumad. 13 protsenti vastanutest taastasid oma reisimisharjumused juba eelmisel suvel, 11 protsenti pole aga pandeemia tõttu reisimisest loobunudki.

Populaarsemates sihtkohtades praeguseks karantiininõuet enam ei ole ning kaotatud on ka koroonapassid ning maskikandmise kohustus. Paljudel on pandeemiast tulenevalt avanenud ka kaugtöö võimalus, mis võimaldab ühildada reisimise ja töö,

ütles Nikolajev.

Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liidu peasekretäri Merike Halliku sõnul mõtleb suurem osa reisijaid sammukese ette ja tunneb muret võimalike tagasilöökide pärast. "Paljud reisijad mõtlevad ennatlikult ohtudele, aga leidub ka neid, kes usuvad, et kuna nendega ei ole reisides kunagi midagi juhtunud, siis ei juhtu ka edaspidi. Võrreldes 20 aasta taguse suhtumisega on olukord kindlasti paranenud," lisas Hallik.  

Gjensidige tellitud ja NielsenIQ läbi viidud uuringus küsitleti 4800 inimest Balti riikides vanuserühmas 16–64. Andmed koguti 2022. aasta veebruaris.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!