24.04.2023 Esmaspäev

Välisministeerium: välispiiridel võidakse lapselt nõuda lisadokumente

Kuna täna algaval koolivaheajal sõidavad paljud pered reisile, tuletab välisministeerium meelde, et lastega välisriiki minnes võidakse nõuda lisadokumente, aga milliseid täpselt, sõltub eelkõige külastatava riigi nõudmistest.

Ministeerium tuletab meelde, et lapsega reisimisel peab lapsel hoolimata tema vanusest olema kehtiv reisidokument, milleks on pass või ID-kaart.
Ministeerium tuletab meelde, et lapsega reisimisel peab lapsel hoolimata tema vanusest olema kehtiv reisidokument, milleks on pass või ID-kaart. Foto: pixabay

Seetõttu soovitab välisministeerium kõigepealt küsida reisisihiks oleva riigi esindusest või ka lennufirmast, milliseid dokumente selle riigi piirivalve lastega reisijatelt nõuab. Transpordifirmad on hästi kursis riikide nõuetega ja võivad seada lastega reisimisele ka omapoolseid nõudeid. Näiteks toovad nii Tallink kui ka Tallinna lennujaam välja reeglid väikelaste ja lastega reisimise kohta. Samalaadseid tingimusi seab ka enamik teisi reisijate transpordiga tegelevaid...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference