06.05.2020 Kolmapäev

Hoiatav näide: haigena tööle tulek tõi kaasa nakatumiste ahela

Terviseamet tõi täna esile juhtumi Eestis, kus koroonadiagnoosi saanud inimese otsus siiski tööle minna tõi kaasa märkimisväärse nakatumiste ahela. 

Haige inimese tööleminek tõi kaasa haigestumispuhangu.
Haige inimese tööleminek tõi kaasa haigestumispuhangu. Foto: Unsplash

Terviseameti Põhja regiooni juhi Ester Öpiku sõnul sai ühe Eesti ettevõtte töötaja 6. aprillil teada, et tal on diagnoositud koroonaviirus. Samas otsustas nakatunu ikkagi minna tööle ning juba 7. aprillil tuvastati viirus ka sama ettevõtte juhil. 

Paari päeva jooksul nakatusid veel kolm sama ettevõtte töötajat ning samas kollektiivis lisandus nakatunuid ka 11., 12. ja 13. aprillil. 

Koroonadiagnoosiga töötaja kodus haigestus seejärel tema abikaasa, samuti tema 86-aastane ema, kes viidi raskes seisus haiglasse.

"Haige töötaja ühel kolleegil nakatusid 15. aprillil abikaasa ja laps ning kolmel kolleegil elukaaslased või abikaasad 13. ja 17. aprillil," ütles Öpik, lisades, et 13. aprillil nakatus ka ettevõtte juhi abikaasa.

Samal päeval nakatus ka samas ärihoones tegutseva teise ettevõtte juht, kelle abikaasal tuvastati viirus 21. aprillil. 

Öpiku sõnul näitab see, kui kiiresti ja millises ulatuses on võimalik tekitada viiruse levik, kui haigena tööle minna. "Selliseid nakatumise kobaraid on meil tegelikult hulgim."

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes