16.10.2015 Reede

Eurooplaste seas on järsult tõusnud mure immigratsiooni pärast

Euroopa Liidu kodanike, muuhulgas ka eestlaste seas on järsult kasvanud mure immigratsiooni pärast, selgub Eurobaromeetri küsitluse tulemustest.

Mure immigratsiooni pärast on kasvanud rohkem kui kolm korda võrreldes 2013. aastaga
Mure immigratsiooni pärast on kasvanud rohkem kui kolm korda võrreldes 2013. aastaga Foto: Reuters

Septembri teises pooles läbi viidud uuringus nimetas 47 protsenti täiskasvanud eurooplastest immigratsiooni ühena kolmest tähtsamast väljakutsest, millega Euroopa Liit ja selle liiikmesriigid silmitsi seisavad. Mure immigratsiooni pärast on kasvanud rohkem kui kolm korda võrreldes 2013. aastaga, kui sama teemat uuriti. 2013. aastal nimetas immigratsiooni kolme tähtsama väljakutse seas 14 protsenti vastanutest.

Riigiti tundsid kõige rohkem immigratsiooni pärast muret Malta 83, Tšehhi 69, Itaalia 67 ja Ungari 65 protsendiga elanikest, kellele järgnesid eestlased 63 protsendiga. Kõige vähem tundsid immigratsiooni pärast muret Portugali ning Prantsusmaa ja Horvaatia elanikud, vastavalt 18, 28 ja samuti 28 protsendiga.

Eesti oli ka riikide seas, kus mure immigratsiooni pärast oli kahe aasta taguse ajaga kõige rohkem kasvanud. Kui 2013. aastal tundis Eestis immigratsiooni üle muret 18 protsenti, siis nüüd oli selliste inimeste osakaal kasvanud 45 protsendipunkti 63 protsendini. Kõige järsemalt oli immigratsiooni tajumine väljakutsena kasvanud Slovakkias 3 protsendilt 49-le, Ungaris kaheksalt protsendilt 65-ni, Itaalias kümnelt protsendilt 67-ni ja Tšehhis 11 protsendilt 69-ni.

Eurobaromeetri uuring viidi läbi 19.–29. septembrini, selle käigus küsitleti umbes tuhandet üle 15-aastast inimest igas riigis, teatas BNS.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!