24.08.2023 Neljapäev

Alar Karis ootab Kaja Kallaselt peaministrina selgitusi

President Alar Karis sõnas peaminister Kaja Kallase abikaasa ümber lahvatanud skandaali kohta, et ei oska asjale hinnangut veel anda, kuid peaminister peaks tema meelest asja rohkem selgitama, kui ta seda seni teinud on, kirjutab Postimees. 

Alar Karis, Eesti Vabariigi president
Alar Karis, Eesti Vabariigi president Foto: president.ee

President Alar Karis sõnas ajakirjanike küsimustele vastates, et kurb on rääkida sellisel teemal, kui samal ajal tähistatakse Ukraina iseseisvuspäeva. Ta lisas, et ühiskond ootab peaministrilt selgitusi ja kui need on antud, tuleb tal mõelda ja nõunikega nõu pidada, mis saab edasi. 

Karis sõnas veel, et ta ei oska peaministri suunas tehtud süüdistuste tõsidust hinnata, kuid tema eeldaks, et peaminister räägiks asjast rohkem, kui ta siiani seda teinud on. 

Ajakirjanik küsis Karise käest, mida president arvab välja käidud arvamustest, et skandaal on kahjustanud Eesti rahvusvahelist usaldusväärsust. Karis ütles, et säärased elemendid on seal olemas. 

Karis lisas, et näeme aina rohkem juhtumeid, kus sanktsioonid ei pea ning seda ka Eestis. Need juhtumid tuleb tema sõnul avalikuks teha ning kui me oleme sanktsioonides kokku leppinud, siis tuleb teha nii, et need ka tõesti töötaks, sest muidu naeruvääristame ennast. 

Kolmapäeval kirjutas ERR, et peaminister Kaja Kallase abikaasale Arvo Hallikule osaliselt kuuluv transpordiettevõte Stark Logistics on Ukraina sõja ajal jätkanud koostööd Venemaaga.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference