08.09.2014 Esmaspäev

Smarten Logistics sunnib töötajaid ametiühingust lahkuma

Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühing (ETTA) süüdistab logistikafirmat Smarten Logistics juhtkonda töötajate survestamises ametiühingu liikmelisuse katkestamises ja sellega töötajate põhiõiguste rikkumises.

Smarten Logistics sunnib töötajaid ametiühingust lahkuma
Smarten Logistics sunnib töötajaid ametiühingust lahkuma Foto: Smarten Logistics

"Smartenis on ilmnenud, et tööandja kutsub töötajad nii-öelda kohvile ja paneb neile ette paberi, et töötajad kirjutaksid alla ametiühingust lahkumise avaldusele," ütles ETTA juht Jaan-Hendrik Toomel. "Sellega rikub Smarten Logistics oma töötajate põhiõigusi."

"Praeguseks on meile seda kinnitanud neli töötajat ja üks neist ütles, et kirjutaski avaldusele alla," lisas Toomel.

ETTA on Smarten Logisticsiga pidanud läbirääkimisi kollektiivlepingu sõlmimiseks juba möödunud aastast saadik, kuid seni tulutult, seda ametiühingu kinnitusel tööandja-poolse soovimatuse tõttu.

Transpordi ametiühing laienes laoettevõtetesse möödunud aastal, kokku oli laoettevõttes Smarten ja ETK logistikakeskuses ametiühingus tänavu jaanuaris 250 liiget. Toomeli toonasel kinnitusel oli Smarteni põhilaos Assakul ametiühingu liikmelisus üle 50 protsendi.

Smarten Logistics sai möödunud aastal 13,6 miljoni eurose konsolideeritud käibe juures 210 000 eurot puhaskasumit. Kontserni töötas keskmiselt 285 inimest, kellel maksti 2,8 miljonit eurot töötasu, mis teeb keskmiseks brutopalgaks 825 eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!