31.07.2019 Kolmapäev

Vajad abi töötamise registri täitmisel?

Tööandjal on töötamise registreerimise kohustus, aga registri täitmine, töökoha asukoha ja töötaja ametinimetuse määramine tekitavad küsimusi. Panime kokku lühikesed näpunäited, mis on täitmisel abiks.
Vajad abi töötamise registri täitmisel?
Vajad abi töötamise registri täitmisel? Foto: pixabay

1) Töötamise registrit (TÖR) haldab Maksu- ja tolliamet (MTA). Töötamise registreerimise asukoha leidmisel, registreerimise keskkonda sisselogimise ning muude rakendusega seotud küsimuste korral aitab MTA klienditugi telefonidel 880 0812 (äriklientide nõustamine) ja 880 0815 (e-maksuameti info).


2) Ametikoha märkimisel saate abi Statistikaametilt telefonidel 625 9100, 625 9174, 625 9281.

Korduma kippuvad küsimused ametikoha märkimisel

1. Ei osata otsida /ei leita ametinimetust
2. Ei osata sisestada töökoha aadressi
3. Ei osata valida väikeste perefirma töötajate ametinimetust

Nende probleemide puhul soovitame:

1. Ametinimetuse otsingut soovitame alustada ametinimetuse või selle osa järgi otsimisega. Järgnevalt valida valikust kõige sobivam ametinimetus. Sobiva vaste mitteleidmisel soovitame otsida ka tähenduselt lähedaste sõna järgi, näiteks sekretär, juhiabi, asjaajaja.
2. Töökoha aadressi soovitame sisestada käsitsi valides „sisestan aadressi käsitsi“. Sel juhul avaneb aadressiosade kaupa sisestamise vaade,  mis sisaldab otsinguid ja millest saab valida õige aadressiosa.
3. Perefirmade töötajate ametinimetus valida vastavalt sellele, millise tööd tegemiseks panustab inimene kõige rohkem tööaega. Näiteks kui ühemehefirma pakub kivikatuste ehitamise teenust ja sellele kulub kõige rohkem inimese töötunde, siis valida ametinimetus 71210004 Kivikatuste ehitaja

Ametinimetuse ja töökoha aadressi valimisel on abiks ka juhendid, samalt aadressilt on leitavad ka töötamise registri kasutamise videojuhendid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes