11.01.2023 Kolmapäev

Uuring: kolmveerand töötajatest tunneb huvi teiste pakkumiste vastu

Palgainfo Agentuuri ja tööportaali CVKeskus.ee küsitluses osalenud töötajatest pea pooled, 45 protsenti, hoiavad tööpakkumistel silma peal või on aktiivselt otsimas uut töökohta ning pisut vähem kui kolmandik, 31 protsenti, ootab tööandjate pakkumisi.

Rohkem on küsitluse järgi pakkumisi ootavaid ja tööturul ringi vaatajaid tööstuse, transpordi, laonduse ja turunduse valdkonna töötajate seas.
Rohkem on küsitluse järgi pakkumisi ootavaid ja tööturul ringi vaatajaid tööstuse, transpordi, laonduse ja turunduse valdkonna töötajate seas. Foto: pixabay

Vaid iga neljas töötaja ei ole üldse töökohavahetusest huvitatud, teatasid küsitluse korraldajad.

"Ka CVKeskus.ee tööportaali statistika peegeldab kerkinud huvi tööpakkumiste vastu – platvormi külastatavus oli möödunud aastal rekordiline ja tööpakkumisi vaadati kokku üle 42 miljoni korra," märkis CVKeskus.ee värbamisosakonna juht Grete Adler, lisades, et ka jaanuar on alanud kõrge kandideerimisaktiivsusega ja toonud juba esimese nädalaga populaarseimale tööpakkumisele kandideerima rohkem kui 500 töövõtjat.

Rohkem on küsitluse järgi pakkumisi ootavaid ja tööturul ringi vaatajaid tööstuse, transpordi, laonduse ja turunduse valdkonna töötajate seas, kus uutele võimalustele on avatud rohkem kui 80 protsenti töötajatest. Ise aktiivselt tööd otsivaid töötajaid on kõige enam koristus- ja majutusvaldkonnas tegutsevate inimeste hulgas.

Kõige vähem on uutele töövõimalustele avatud haridussektori ning kinnisvarahalduse ja -hoolduse valdkonnas tegutsevad töötajad, kus on valmis töökohta vahetama vastavalt 63 ja 64 protsenti töötajatest.

Ootuspäraselt on tööturul märgatavalt aktiivsemad need töötajad, kes ei saanud eelmisel aastal palgatõusu,

tõi uuringu tulemustest esile Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder.

"Töötajatest, kelle palk eelmisel aastal tõusis, otsis aktiivselt tööd vaid 5 protsenti. Neli korda rohkem on aktiivseid tööotsijaid nende seas, kelle töötasu eelmisel aastal langes ning kaks korda rohkem nende töövõtjate hulgas, kelle palk ei muutunud," lisas ta.

Seedri sõnul jäi mullu palgatõusus ilma 40 protsenti küsitletud töötajatest, neist 6 protsendil palk isegi vähenes. 

Enam kui kaks korda aktiivsemalt on tööd otsimas ka töötajad, kelle tänane tööandja ei võimalda kaugtööd, võrreldes töötajatega, kellel on paindlik töökorraldus.

Võrreldes kahe eelmise aastaga on ka töötajate enesekindlus uue töökoha leidmise suhtes pisut suurenenud. Grete Adler tõi uuringu tulemustest esile, et iga teine küsitluses osalenud töötaja hindas, et ta leiaks tänasega samaväärse töökoha mõne kuuga. "Vaid 7 protsenti vastajatest arvas, et neil ei õnnestuks praegusel tööturul samaväärset töökohta saada," osutas ta.

Kõige enesekindlamalt tunnevad end tema sõnul endiselt info- ja telekommunikatsioonitehnoloogiasektoris töötavad inimesed, kuid rohkelt häid võimalusi näevad veel ka ehitajad ja tervishoiusektori töötajad. Kõige keerulisemaks hindavad samaväärse töö leidmist aga kunsti, kultuuri, ajakirjanduse ja humanitaarteadustega seotud aladel töötavad inimesed, kellest iga viies usub, et ta ei leiaks samaväärset töökohta.

Palgainfo Agentuur ja tööportaal CVKeskus.ee korraldavad kaks korda aastas üle-eestilist tööturu- ja palgauuringut, mille käigus küsitletakse tööandjaid ja töövõtjaid. Möödunud aasta lõpus toimunud töötajate küsitlusele vastas 9256 inimest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference