18.03.2020 Kolmapäev

ÜRO: töötajad võivad kaotada tänavu viiruse tõttu kuni 3,4 triljonit

Ülemaailmne koroonaviiruse pandeemia võib tähendada miljonitele inimestele töö kaotust, osalist töötust ja vaesust, ütles ÜRO kolmapäeval ja hoiatas, et töötajad võivad ainuüksi sel aastal üle maailma kaotada sissetulekutes kuni 3,4 triljonit dollarit.
ÜRO: töötajad võivad kaotada tänavu viiruse tõttu kuni 3,4 triljonit
ÜRO: töötajad võivad kaotada tänavu viiruse tõttu kuni 3,4 triljonit Foto: pixabay

"Langus tööhõives tähendab suurt sissetulekute vähenemist töötajatele," ütles Rahvusvaheline Tööorganisatsioon (ILO), avaldades raporti, mille kohaselt võivad töötajad kaotada 2020. aasta lõpuks 860 miljardit kuni 3,4 triljonit dollarit (787 miljardit kuni 3,11 triljonit eurot).

ILO andmetel võib koroonaviiruse tõttu kogu maailmas kaotada töö pea 25 miljonit inimest.

Viirusest tekitatud kahjusid on organisatsiooni hinnangul võimalik märkimisväärselt leevendada rahvusvahelise koostöö kaudu.

"See ei ole enam ainult globaalne tervisekriis, see on ka suur tööturu- ja majanduskriis, millel on tohutu mõju inimestele," ütles ILO direktor Guy Ryder avalduses.

Agentuuri uurimuse kohaselt peab maailm valmistuma nägema "märkimisväärset kasvu töötuses ja osalises töötuses".

Esitades erinevaid stsenaariume sõltuvalt sellest, kui kiiresti ja millisel tasemel koordineerimisega valitsused reageerivad, leiti uurimuses, et isegi parima sündmuste arengu korral võib kriisi tõttu töö kaotada 5,3 miljonit inimest.

Halvimal juhul võib jääda tööta 24,7 miljonit inimest lisaks neile 188 miljonile, kes olid juba 2019. aastal registreeritud töötutena.

"Võrdluseks, 2008 kuni 2009 globaalne finantskriis suurendas üleilmset tööpuudust 22 miljoni inimese võrra," märkis ILO.

Organisatsioon hoiatas, et ulatuslikult võib kasvada ka osaline töötus, kui viirusepandeemia majanduslikud tagajärjed viivad töötundide ja palkade vähendamiseni.

Nende inimeste arv, kes elavad vaesuses hoolimata ühe või mitme töökoha omamisest, suureneb samuti märkimisväärselt. Uurimuses märgiti, et hinnanguliselt 8,8 kuni 35 miljonit inimest võib lisanduda töötavate vaeste hulka.

ILO kutsus rakendama kiireid, ulatuslikke ja koordineeritud meetmeid kaitsmaks töötajaid töökohtades, stimuleerima majandust ja tööhõivet ning toetama töökohti ja sissetulekuid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference