16.06.2022 Neljapäev

Töötukassa uuendas koolituskaardi koostööpõhimõtteid

Eesti Töötukassa uuendas koostööpõhimõtteid koolituskaardi partneritega.

Töötukassa uuendas koolituskaardi koostööpõhimõtteid.
Töötukassa uuendas koolituskaardi koostööpõhimõtteid. Foto: töötukassa

Töötukassa eesmärk on toetada eelkõige nende erialaoskuste õppimist, mis on seotud ametitega, kuhu on OSKA tööjõuvajaduse uuringute ja töötukassa tööjõuvajaduse baromeetri andmetel töötajaid juurde vaja, mille omandamine on vajalik kutseeksami sooritamiseks ning mis on tõenduspõhised. Näiteks tervise ja heaolu valdkonnas võimaldame jätkuvalt kutsetunnistuse taotlemiseks ettevalmistavaid ravimassaaži koolitusi, seevastu traditsioonilise ja täiendava meditsiini ning teraapia õppekavarühma koolitustel osalemist töötukassa ei rahasta, sest valdkonnas töötamiseks vajalik väljaõpe ei ole Eestis reguleeritud ning koolituste tõenduspõhisus kinnitatud. Ka OSKA tervishoiuvaldkonna tööjõuvajaduse uuring näitab, et riigi seisukohalt ei ole põhjust hinnata selle valdkonna tööjõu- ja koolitusvajadusi ning seega ka õpet rahastada.

Oskuste arendamise ja karjääriteenuste osakonna juht Karin Andre: „Töötukassa soovitab inimestel minna õppima eelkõige neid ameteid, kus töötukassa tööjõubaromeetri järgi vajatakse tööjõudu või mida õpetatakse kutse- ja kõrgkoolides, see annab kindluse, et omandate oskused, mis on tööturul nõutud. On ameteid, millele tööle asumisel ei piisa vaid täienduskoolitusest ja eeldavad töötajalt kutse- või kõrghariduse olemasolu. Töötukassa saab teatud juhtudel inimeste õppima asumist toetada stipendiumiga, seega soovitan tutvuda töötukassa tasemeõppe toetuse taotlemise tingimustega, sest just praegu on õige aeg kooli astumise peale mõelda“.

Rohkem infot tasemeõppe toetuse kohta leiab töötukassa kodulehelt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!