16.03.2021 Teisipäev

Töötukassa ei toeta iluteeninduse valdkonda töötajate juurde koolitamist ja  täienduskoolituste rahastamist

Tööjõuvajaduse seire- ja prognoosisüsteemi OSKA isikuteenuste valdkonna tööjõuvajaduse uuringu andmetel on juuksurite, kosmeetikute, spaateenindajate, küünetehnikute ja muude iluteenindajate erialadel tasemeõppes lõpetajaid üle tööturuvajaduse ja paljude selle valdkonna koolituste kvaliteet on  puudulik.

Paljude iluteeninduse valdkonna koolituste kvaliteet on  puudulik.
Paljude iluteeninduse valdkonna koolituste kvaliteet on puudulik. Foto: pixabay

Samuti on töötukassa klientide hulgas piisavalt iluteeninduse valdkonna hariduse ja töökogemusega kliente, et tööandjatele vajalike oskustega tööjõudu vahendada. Seetõttu ei toeta töötukassa iluteeninduse valdkonda töötajate juurde koolitamist ja selle valdkonna täienduskoolituste rahastamist.

Töötukassa soovitab klientidel, kes soovivad rakenduda iluteenindajana, omandada vajalikud oskused kutseõppes, mille läbimine annab põhjaliku väljaõppe ohutu teenuse osutamiseks ja kutseeksami sooritamiseks.

Kliendid, kellega oli koolitusvajadus varasemalt juba kokku lepitud, saavad osaleda vajalikul koolitusel ja koolituse saavad lõpuni käia kliendid, kelle kohta on töötukassa kinnituskirja väljastanud.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes