860x100 kriisi paasterongad
24.11.2017 Reede

Töötajate koolitus on tööohutuse võti

Helena Noot, jurist;  Aldo Vassar, advokaat
Helena Noot, jurist; Aldo Vassar, advokaat Foto: Advokaadibüroo LINDEBERG
Tööohutust reguleerivad Eestis lisaks töötervishoiu ja tööohutuse seadusele (edaspidi – TTOS) veel 26 seaduse alusel välja antud õigusakti. Lisaks annab tööinspektsioon pidevalt välja juhiseid õigusaktide rakendamiseks. Tööohutuse tagamisel on küll olulisel kohal õiguslik regulatsioon, kuid seadused üksi ei suuda tööohutust tagada. Seetõttu on oluline tööandjate ja töötajate teavitamine ja pidev panustamine ohutusnõuete täitmisesse. Töötervishoidu ja tööohutust reguleerivate õigusaktide täitmise üle teostab järelevalvet tööinspektsioon.

Tööõnnetuste käsitlemisel on esmalt oluline vaadata selle mõiste definitsiooni. Tööõnnetus on TTOS-i § 22 lg 1 järgi töötaja tervisekahjustus või surm, mis toimus tööandja antud tööülesannet täites või muul tema loal tehtaval tööl, tööaja hulka arvataval vaheajal või muul tööandja huvides tegutsemise ajal.

2016. aastal registreeriti tööinspektsiooni andmetel Eestis 5081 tööõnnetust, millest 26 lõppesid töötaja surmaga. Aastal 1995 oli tööõnnetuste arv 303, mis ei tähenda aga seda, et viimase 20 aastaga oleks töötervishoiu või tööohutuse olukord järsult halvenenud, vaid pigem on töötajate ja tööandjate teadlikkus selles valdkonnas tänapäeval suurem ning seetõttu ei ole enam eesmärk tööõnnetuste varjamine, vaid pigem töötajate turvalisuse ja heaolu tagamine.

Artiklit saate täismahus lugeda äsja ilmunud Raamatupidamisuudiste novembrinumbrist.

Kui Te pole veel jõudnud Raamatupidamisuudiseid tellida, saate seda teha SIIT.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes