18.08.2015 Teisipäev

Töökiusamise all võib kannatada ligi veerand töötajatest

Töökiusamise vallas tänavu doktoritööd kaitsnud tööinspektsiooni konsultandi Merle Tamburi väitel kannatab ligi veerand töötajatest töökiusamise all.
Töökiusamise all võib kannatada ligi veerand töötajatest
Töökiusamise all võib kannatada ligi veerand töötajatest Foto: Reuters

Tamburi sõnul on töökiusamine Eesti organisatsioonides üsna levinud probleem. „Negatiivse ja ebaeetilise käitumise tõttu tööl on kannatanud 23 protsenti töötajatest. Psühholoogilise töövägivalla ohvriks nimetas ennast 1 protsent vastajatest. Töökiusamine esineb küll tihti varjatud kujul, kuid probleem on kindlasti olemas,“ möönis ta.

Tamburi sõnul on töökiusamisega tegemist siis, kui negatiivne käitumine esineb mitme kuu jooksul ja korduvalt, ohver on nõrgemas positsioonis, kiusaja on kas juht või on kiusajaid mitu ning kiusajate tegevus ohvri suhtes on tahtlik.

Tööinspektsioon korraldab töökiusamise teadvustamiseks Tartus, Pärnus ja Jõhvis seminaride sarja. Seminarid on mõeldud töökeskkonnaspetsialistidele, aga ka teistele, kes töötervishoiu vastu huvi tunnevad. Seminaridel selgitatakse, mida töökiusamine tähendab ja kuidas seda ära tunda.  Samuti arutatakse, mida saavad tööandjad kui töötajad ise ära teha selleks, et töökohal ei kiusataks ning kuidas tekkinud probleeme lahendada.

Seminarid avab tööinspektsiooni peadirektor Maret Maripuu, kelle sõnul võivad töökohal kiusamist tundvad inimesed tööinspektsiooniga ühendust võtta. „Meie konsultandid annavad nõu, kuidas antud olukorras toimida ning parim lahendus leida,“ ütles Maripuu.

Töökeskkonna ja töötervishoiu alased konsultatsioonid on kõigile töötajatele ja tööandjatele tasuta. Töökeskkonna konsultantide poole saab pöörduda üldaadressil  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. .

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes