14.04.2023 Reede

Tööandjad: valitsus pani meid fakti ette

Tööandjate keskliidu tegevjuht Arto Aas ütles saates “Uudis+”, et euroopaliku tava kohaselt ei tohiks valitsus alampalga tõstmisesse sekkuda ning läbirääkimistel pani valitsus tööandjad ja ametiühingud fakti ette, ähvardades muidu ise alampalka tõsta.

Arto Aas, Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht
Arto Aas, Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Foto: tööandjate keskliit

Aasa sõnul on tööandjate ja ametiühingute kokkuleppega proovitud viimastel aastatel tõsta alampalka keskmisest palgast kiiremini. “Kui on prognoositud kaheksa protsenti aastas, siis oleme tõstnud 11–12 protsenti alampalka, et palgavahed väga suureks ei käriseks. See on euroopaliku tava kohaselt tööturu osapoolte ehk tööandjate ja ametiühingute kokkulepe, millesse riik ei ole varasemalt sekkunud,” rääkis ta.

Aasa sõnul peaks alampalga kasv siiski tulema kiirem, kui ta on viimastel aastatel olnud, kuid praegu on küsimus eelkõige selle tempos ja samal ajal majanduses toimuvas. “Kui majanduses oleks head ajad, palgad ja ettevõtete käibed kasvaksid, oleks võimalik eksportturgudel kasumeid teenida – siis võib-olla polekski nii keeruline. Praegu majanduses väga head ajad ei ole, viimased kvartalid olid languses,” rääkis Aas. Oluline on konteksti tajuda, sest kui üritatakse paari aastaga imet teha, siis võib tulemus olla vastupidine ja teha Eesti majandusele ja tööhõivele halba.

Loe täispikka artiklit siit!

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255