15.03.2021 Esmaspäev

Tööandjad tahavad õigust karantiinirikkuja leping üles öelda

Eesti Tööandjate Keskliit leiab, et tööandjal peaks olema õigus töötajapoolsel karantiinireeglite rikkumisel nõuda tagasi makstud haigushüvitis ja olulise rikkumise puhul ka tööleping üles öelda.

Tööandjad tahavad õigust karantiinirikkujaga tööleping lõpetada.
Tööandjad tahavad õigust karantiinirikkujaga tööleping lõpetada. Foto: pexels

Liit peab äärmiselt oluliseks Eestis kehtestatud tervishoiualase hädaolukorra kiiret lahendamist ja kooskõlastas sotsiaalministeeriumi nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse eelnõu. “Tervisekriis on kestnud aasta aega ning mitmeid eelnõus kavandatud muudatusi oleks saanud rahulikult teha juba varem,” märgib liit.

Arvestades, et väga paljud eiravad kohustust jääda isolatsiooni ja kanda maski,  peame vajalikuks anda tööandjale õigus töötajapoolsel karantiinireeglite rikkumisel nõuda tagasi makstud haigushüvitis ja olulise rikkumise puhul ka tööleping üles öelda. Seejuures peaks tööandjal olema õigus hüvitis töötasust või lõpparvest kinni pidada,

leiavad tööandjad.

Loodetavasti on 2022. aasta alguseks COVID-19 viiruse levikuga seotud olukord kontrolli all ning ka inimeste enda teadlikkus oma tervise eest hoolitsemisel selle kogemuse tõttu oluliselt tõusnud, märkis liit.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!