02.09.2020 Kolmapäev

Tööandjad ja ametiühingud teevad ettepaneku alampalk külmutada

Esmaspäeval kohtunud Eesti Tööandjate Keskliidu ja Eesti Ametiühingute Keskliidu esindajad jõudsid kokkuleppele jätta alampalk 2021. aastaks praegusele tasemele, mis on 584 eurot.

Aas lisas, et olukorras, kus olulist hinna- ja palgatõusu järgmiseks aast
Aas lisas, et olukorras, kus olulist hinna- ja palgatõusu järgmiseks aast Foto: pexels

Kuigi varasem kokkulepe sidus alampalga Eesti Panga prognoosiga, mis võimaldaks 2021.aasta alampalka ka langetada, siis leiame, et praegusel keerulisel ajal on oluline pakkuda stabiilsust. Usume, et see kokkulepe ei süvenda sotsiaalseid probleeme ega raskenda tööandjate olukorda,

ütles Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas pressiteates. 

Aas lisas, et olukorras, kus olulist hinna- ja palgatõusu järgmiseks aastaks ei prognoosita, on ka alampalga külmutamine loogiline samm.

"Ametiühingute peamine eesmärk kriisiolukorras on hoida töökohti ja jälgida, et põhjendamatult ei halvendataks kellegi töötingimusi. Tänase päeva reaalsus on, et üleriiklikku töötasu alammäära järgmisest aastast tõsta ei õnnestu, aga langetada me samuti ei saa ega taha," ütles Eesti Ametiühingute Keskliidu juht Peep Peterson.

Kokkuleppe peavad heaks kiitma ka Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu 16. septembril ning Eesti Ametiühingute Keskliidu juhatus, mis toimub 15. septembril.

2019. aasta novembris allkirjastasid Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Ametiühingute Keskliit alampalga kokkuleppe 2020. ja 2021. aastaks, mille kohaselt miinimumpalk tõusis 40 protsendile keskmisest palgast.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!