Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

01.08.2018 Kolmapäev

Luman: Eesti vajab kordades rohkem võõrtöölisi, kui siiamaani on tulnud

Kaubandus-tööstuskoja juhi ja Nordeconi nõukogu esimehe Toomas Lumani sõnul on suurem võõrtööjõu kasutamine möödapääsmatu, kirjutab Postimees.

"Praegu on meil tööplatsidel probleemid registreerimata Ukraina ehitajatega. Me ennustasime juba ammu, et kui me ei lase võõrtööjõul ametlikult sisse tulla, siis nad tulevad mitteametlikult ja kontrollimatult. Nii ongi läinud," ütles Toomas Luman lehele.

"See on demograafiline trend. Paaril viimasel aastal pole elanikkond vähenenud, aga ta vananeb. Seetõttu on töötajate reguleeritud sisseränne möödapääsmatu. See on poliitikutele ebamugav teema, aga see on möödapääsmatu. Vajame kordades rohkem võõrtöölisi, kui praegu siia tuleb," lisas Luman.

Võõrtööjõu kasutamine on suureks probleemiks just ehitussektoris, milles tegutseb Lumani osalusega Nordecon. "Ma usun, et meil pööratakse sellele tähelepanu. Aga garantiid, et kõik on ideaalses korras, pole võimalik anda. Meil ei ole võimalik kõiki alltöövõtjaid ja nende alltöövõtjaid ja nende töötajaid kontrollida," märkis ta.

"Meid oleks aidanud see, kui oleksime riigina tööjõu siiatoomist kontrollinud ja rohkem juhtinud," ütles Toomas Luman.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes