05.04.2018 Neljapäev

Koda: välisvärbamistoetus ei peaks olema ainult IKT-sektori töötajatele

Kaubandus-tööstuskoja hinnangul ei peaks plaanitav 2000 euro suurune toetus välisspetsialistide värbamiseks kehtima ainult info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT-) sektori töötajatele, vaid see võiks rakenduda kõigi sektorite välisspetsialistide värbamisel.

Kuigi kaubanduskoja hinnangul on idee värbamistoetust maksta mõistlik ja asjakohane, tegi kodaarvestades suurt tööjõupuudust ka teistel erialadel, ettepaneku laiendada toetuse andmist ka teiste ametialade spetsialistidele valdkondades, kus valitseb suur tööjõupuudus.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, mille järgi makstakse toetust ettevõtetele, kes on värvanud välismaalt IKT-spetsialisti. Eelnõu järgi toetatakse IKT-spetsialistide värbamist 2000 euro ulatuses, et tasuda värbamisega seotud kulutused.

Toetuste andmise tulemusel peaks Eestisse lisanduma 2000 IKT-spetsialisti. See on mõeldud nii välismaalastele kui ka välismaal elavate eestlastele, kes ei ole viimase viie aasta jooksul Eestis õppinud ega töötanud. Toetust makstakse juhul, kui töötajaga sõlmitud tööleping kestab vähemalt 12 kuud.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes