21.09.2022 Kolmapäev

Kaubanduskoda: ajutise haigushüvitise maksmise mõju peaks analüüsima

Kaubanduskoda soovib praeguse ajutise haigushüvitise maksmise täiendavat mõjuanalüüsi, sest haigushüvitise korra plaanitav muudatus võib mõjutada kõiki Eestis tegutsevaid tööandjaid.

Koja hinnangul ei ole piisav, kui seletuskirjas viidatakse üksnes haigekassa 2021. aasta analüüsi andmetele, kui olemas on uuemad andmed.
Koja hinnangul ei ole piisav, kui seletuskirjas viidatakse üksnes haigekassa 2021. aasta analüüsi andmetele, kui olemas on uuemad andmed. Foto: pexels

Praegune ajutine haigushüvitise maksmise süsteem näeb ette, et töötaja omavastutus haiguspäevade hüvitamisel on kuni üks päev, tööandja vastutus teine kuni viies päev ning haigekassa vastutus on alates kuuendast haigestumise päevast, teatas koja pressiesindaja. Sotsiaalministeerium on välja tulnud seaduse muutmise seaduse eelnõuga, mille kohaselt jätkub praegune ajutine haigushüvitise regulatsioon 2023. aastast tähtajatult.

Koda ei toeta ettepanekut sellisel kujul, kuna seletuskirjas sisalduv mõjuanalüüs on...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!