03.02.2020 Esmaspäev

Kas e-kirja teel esitatud soov tööleping lõpetada on kehtiv? Esile tõstetud

Lahkumisavaldus kirja teel.
Lahkumisavaldus kirja teel.
Lugeja küsib: Meie ettevõtte töötaja on haiguslehel. Ta saatis meile e-maili teel teate, et peale haiguslehe lõppemist ta enam tööle ei tule. Tööandjana oleme sellega nõus, kuid palusime tal tulla kontorisse lepingut lõpetama. Töötaja keeldus sellest. Kuidas me saame temaga töösuhte lõpetada, kui ta ei allkirjasta lõpetamise dokumente?

 Vastab Kaire Saarep, Tööinspektsiooni ennetusosakonna juhataja:

Töölepingu seaduse  kohaselt saab töösuhte üles öelda kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis, nt e-kirja, kirja, smsi teel. Suuline ülesütlemine on tühine. Kui töötaja on saatnud Teile kui tööandjale e-kirja, millest on võimalik järeldada, et töötaja soovib töösuhte üles öelda, siis on täidetud kirjalikku taasesitamist võimaldava vormi nõue. Kuna muid vorminõudeid peale kirjaliku taasesitamise võimaldamise pole ülesütlemisavaldusele esitatud, siis on töötaja saatnud Teile kehtiva ülesütlemisavalduse.

 Avaldus muutub kehtivaks selle kättesaamisega ehk avaldus kehtib alates hetkest, kui saite töötaja e-kirja kätte. See tähendab, et eraldi lõpetamist pole tarvis teha. Töösuhe lõpeb avalduse alusel ja avaldusel märgitud töösuhte viimasel päeval teeb tööandja töötamise registrisse kande ja kannab üle lõpparve.

Allikas: Tööelu

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes