19.08.2013 Esmaspäev

Indrek Neivelt: ühtlustada tuleb tulumaksuvaba miinimum ja miinimumpalk

Endine Hansapanga juht ja praegune Bank Saint Petersburgi nõukogu esimees Indrek Neivelt ütles nädalavahetusel Paides peetud arvamusfestivalil, et Eesti võiks kaaluda tulumaksuvaba miinimumi ja miinimumpalga tasemete ühtlustamist, kirjutab Äripäev täna.

Ühtlustada tuleb tulumaksuvaba miinimum ja miinimumpalk. Pildil Indrek Neivelt
Ühtlustada tuleb tulumaksuvaba miinimum ja miinimumpalk. Pildil Indrek Neivelt Foto: PM

"Ma ei arutlegi selle üle, kas miinimumpalgaga on võimalik ära elada," rääkis Neivelt, "aga kas on eetiline sellelt makse võtta?"

Neivelt juhtis tähelepanu sellele, et Eestist lahkuvad eelkõige just madalapalgalised. "Kui Soome läheb inimene, kellel on pisike palk ja korter kuskil vallakeskuses, siis tema ei kaota midagi. Aga kui ettevõtjatel ei ole siin enam tarbijaid ega töötajaid, siis ei ole tal enam mitte midagi," rääkis Neivelt.

Muudatusega tekiks Neivelti arvutuste kohaselt riigikassas 150–200 miljoni eurone auk, mille võiks täita teiste maksude tõstmise või uute kehtestamisega. Kasu seisneks selles, et praegusele miinimumpalga saajale jääks praegusega võrreldes kätte 440 eurot aastas rohkem.

 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!