24.11.2022 Neljapäev

Tööandjad: poliitiline alampalk toob jõukuse asemel koondamised

Sotsiaaldemokraatide idee politiseerida miinimumpalga otsustamine ja tõsta seda hüppeliselt 1200 euroni toob Eesti Tööandjate keskliidu teatel kaasa pankrotid ja koondamised.

Hüppeline alampalga tõus tähendaks mitmetel tegevusaladel või maapiirkondades, et tarbijad pole võimelised hinnatõusu kinni maksma ja loobuvad kaubast või teenusest.
Hüppeline alampalga tõus tähendaks mitmetel tegevusaladel või maapiirkondades, et tarbijad pole võimelised hinnatõusu kinni maksma ja loobuvad kaubast või teenusest. Foto: pixabay

Miinimupalga ajutine kompenseerimine nõuaks riigieelarvest sadu miljoneid eurosid, jätaks tööta kümned tuhanded inimesed ja tooks kaasa pankrottide laine maapiirkondades, teatas tööandjate keskliidu esindaja eile. Samuti tõstaks see hüppeliselt paljude teenuste ja toodete hinda ehk kiirendaks niigi kõrget inflatsiooni.

Euroopaliku tava kohaselt lepivad Eestis alampalgas kokku tööturu osapooltest sotsiaalpartnerid ehk tööandjate keskliit ja ametiühingute keskliit, kes tunnevad tööturu tingimusi kõige paremini. Need, teineteist...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!