27.10.2021 Kolmapäev

Ettevõtete riskianalüüsi esitamine on olulisem, ent ka mugavam kui eales varem

1. septembrist muutus tööandjatel kohustuslikuks esitada riskianalüüs Tööinspektsioonile digitaalselt, laadides see üles iseteeninduskeskkonnas iseteenindus.ti.ee või luues selle riskianalüüsi töövahendi abil.

1. septembrist muutus tööandjatel kohustuslikuks esitada riskianalüüs Tööinspektsioonile digitaalselt.
1. septembrist muutus tööandjatel kohustuslikuks esitada riskianalüüs Tööinspektsioonile digitaalselt. Foto: pixabay

Väärib tunnustamist, et oktoobri seisuga on esitanud riskianalüüsi juba 65% tööandjatest. Ohutu töökeskkond on parim investeering oma ettevõttesse, millega hoida selle jätkusuutlikkust, tulemuslikkust kui ka kollektiivi tervist.

„Hea töökeskkonna loomine saab alguse riskide hindamisest. Tööl õnnetusse sattumise või seal haigestumise vältimine hoiab töötajad tervena, tööprotsessi katkematuna ning seeläbi kaitseb ka ettevõtte majanduslikku kestlikkust. Viiruseajastu on meile õpetanud, et kui töötajate tervise säilimise eest mitte hoolt kanda ning riske mitte hinnata, võib asi päädida piirangute, sulgemiste või hoopis pankrotiga,“ rõhutas riskianalüüsi vajalikkust Tööinspektsiooni peadirektor Maret Maripuu.

Iseteeninduse eesmärk on hõlbustada Tööinspektsiooni ja tööandjate suhtlust ning vähendada ettevõtete halduskoormust. Iseteeninduses saavad tööandjad teha esimesed sammud hea töökeskkonna loomisel, näiteks määrata ettevõtte töötervishoiu ja tööohutusega tegeleva isiku ehk töökeskkonnaspetsialisti. Kui ettevõttes on hinnatud ära töökeskkonna riskid, saab riskianalüüsi iseteeninduses üles laadida, andes nii Tööinspektsioonile märku, et ettevõte on riskianalüüsi kohustuse täitnud.

Kõigil vähemalt ühe töölepingulise töötajaga ettevõttel tuleb esitada riskianalüüs Tööinspektsioonile digitaalselt läbi iseteeninduskeskkonna iseteenindus.ti.ee või luua see samas iseteeninduskeskkonnas riskianalüüsi töövahendi abil. Kui teie ettevõttel on riskianalüüs veel mingil põhjusel loomata, siis Tööinspektsiooni iseteeninduskeskkonna tasuta riskianalüüsi töövahend on loodud just selleks, et lihtsustada riskianalüüsi koostamise ja esitamise vaeva. See võimaldab mugavalt ja lihtsalt kaardistada töökeskkonnas esinevad ohud ning koostada tegevuskava esinevate ohtudega tegelemiseks - nende maandamiseks, ennetamiseks ja vältimiseks.

Tööinspektsiooni riskianalüüsi töövahend on üles ehitatud selliselt, et riskianalüüsi koostamisega saaksid hakkama ettevõtte mistahes töötajad, kellele see ülesanne on volitatud. Selleks ei ole vaja palgata spetsiaalset inimest või tellida tasulist teenust. Vajadusel oleme valmis tööandjaid ka nõustama, kuidas riskianalüüsi üles laadida või iseteeninduskeskkonnas luua,

selgitas Maripuu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255