Majandus ja äri

1. septembrist muutus tööandjatel kohustuslikuks esitada riskianalüüs Tööinspektsioonile digitaalselt, laadides see üles iseteeninduskeskkonnas iseteenindus.ti.ee või luues selle riskianalüüsi töövahendi abil.

Neljapäev, 21 Oktoober 2021 13:51

Kas riskianalüüsi võib esitada ka jaanuaris?

Uuendame parajasti oma ettevõtte riskianalüüsi, uus riskianalüüs valmib järgmise aasta jaanuaris. Kuna riskianalüüsi esitamise tähtaeg oli septembris, siis soovime Tööinspektsioonilt kinnitust, et võime esitada riskianalüüsi peale selle valmimist.

Tööandja sai valmis riskianalüüsi, mis näitab, et minu töökohal on vajalik vaktsineerimine. Mina aga pole vaktsineeritud. Tööandja tegi mulle kirjaliku hoiatuse ning andis tähtaja, mis ajaks pean esitama tõendi, et olen vaktsiini saanud. Kui ma seda ei esita, öeldakse töösuhe erakorraliselt üles töölepingu seaduse § 88 lg 1 p 3 alusel. Kas see ülesütlemise alus on kohane? Kas tööandja peab maksma mulle lõpparvega ka hüvitist?

Milles seisneb töölepingu lõpetamise lihtsustamine, kui endiselt tuleb riskianalüüsi alusel võtta kasutusele asjakohaseid meetmeid? Millised meetmed on õigustatud ja millised kohustuslikud?

Tööinspektsioonile olid kolmapäevase seisuga riskianalüüsi digitaalselt edastanud 45 protsenti kõigist ettevõtetest, kus töötab vähemalt üks lepinguline töötaja - kokku on esitatud 27 524 riskianalüüsi.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!