09.06.2021 Kolmapäev

Enim oodatakse inimesi tööle kaubandusse

Statistikaameti andmetel oli selle aasta esimeses kvartalis Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides 9443 vaba ametikohta, mida on 10 protsenti rohkem kui aasta varem samal ajal.

Vabu ametikohti oli kõige rohkem hulgi- ja jaekaubanduse, töötleva tööstuse ning hariduse tegevusaladel.
Vabu ametikohti oli kõige rohkem hulgi- ja jaekaubanduse, töötleva tööstuse ning hariduse tegevusaladel. Foto: pixabay

Vabade ja hõivatud ametikohtade koguarv oli 630 683. Vabu ametikohti oli kõige rohkem hulgi- ja jaekaubanduse, töötleva tööstuse ning hariduse tegevusaladel, vastavalt 1365, 1243 ja 1138, teatas statistikaamet.

Statistikaameti analüütiku Argo Tarkiaineni sõnul olid kõikidest vabadest ametikohtadest 36 protsenti avalikus sektoris. Ta märkis, et kolmveerand vabadest ametikohtadest asus Harjumaal, sealhulgas Tallinnas 65 protsenti. Järgnesid Tartumaa 8,3 protsendiga ja Ida-Virumaa 6,4 protsendiga. "Vabade ametikohtade määr oli madalaim Jõgevamaal ja Põlvamaal," lisas Tarkiainen.

Esimeses kvartalis võeti tööle 51 457 ja töölt lahkus 49 335 inimest. Tööjõu liikumist iseloomustav tööle võetud ja töölt lahkunute summa ehk tööjõu käive suurenes eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes 16 protsenti.

Tööle võetud ning ka töölt lahkunud inimeste arvu poolest olid eesotsas hulgi- ja jaekaubanduse, töötleva tööstuse ning ehituse tegevusalad. Tööandja algatusel lahkus ametist 7480 töötajat, mis moodustas 15 protsenti kõigist töölt lahkunutest,

sõnas Tarkiainen.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!