16.03.2018 Reede

Elektroonikatootja Eolane kavandab ligi 300 töökoha loomist

Eesti elektroonikatööstus Eolane Tallinn pidas reedel sarikapidu ning teeb ettevalmistusi uue tehasehoone avamiseks, kuhu luuakse lähiaastatel ligi 300 uut töökohta.

Tallinnas Lasnamäel valmivasse uude tehasesse kolib praegu ligi 500 töötajaga Eolane Tallinn tootmise üle aasta lõpuks, teatas ettevõte. Uus tehasehoone lubab eriotstarbelisi kommunikatsiooniseadmeid, LED valgusteid autotööstusele ja muud elektroonikat tootval prantsuse taustaga ettevõttel laiendada tootmist ja suurendada ekspordimahtu.

Uus elektroonikatehas valmib lõplikult septembriks ning ettevõte kolib tootmise sisse sügistalvel.

"Uus elektroonikatehas sündis praktilisest vajadusest, et auto- ja telekomitööstuse tellimustega sammu pidada," ütles Eolane Tallinn AS-i tegevjuht Antoine Yon. "Meie käive kasvas viimase kolme aastaga enam kui kaks korda, edasi kasvamiseks vajame suuremat tehast ja rohkem inimesi."

Eolane Tallinn on prantsuse päritolu Eolane kontserni suurim tütarettevõte, mille 68 miljoni eurone käive moodustas mullu viiendiku kogu kontserni käibest. Uue elektroonikatehase avamisega kasvab firma tootmispind kolmes etapis ligi 11 000 ruutmeetrini, mis lubab tootmismahtu ja töökohtade arvu oluliselt suurendada.

Eolane Tallinn investeeris viimasel kahel aastal tootmisseadmetesse üle 4 miljoni euro, kõrgtehnoloogiline tootmine nõuab ka oskuslikku tööjõudu. Yoni sõnul värbab ettevõte töötajaid rahvusvahelisel tööturul. "Lihtsat tööd jääb järjest vähemaks, meie vajame eeskätt multioskustega inimesi," märkis ta. "Lisaks laienemisvõimalusele loob uus tehas ka töötajatele paremad tingimused ja lubab kaasata meie töösse ka rohkem erivajadustega inimesi. Vähemtähtis pole ka suur energiasääst, mis vähendab meie jalajälge Eesti keskkonnale."

Praktiliselt 100 protsenti toodangust eksportiv Eolane Tallinn toodab Lasnamäel eriotstarbelisi sideseadmeid ja valgustuskomponente autotööstusele.

Eolane kontserni kuuluv AS Eolane Tallinn pakub lisaks elektroonikakomponentide toomisteenusele ka toote- ja testsüsteemide arendusteenust, prototeenust ning järelturu teenuseid. Tallinna tehas alustas 2016. aastal LED sise- ja välisvalgustite tootmist autotööstusele ning õhuventilaatori kontrollerite ja sensorite tootmist tööstusevaldkonna kliendile.
TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes