Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

20.11.2017 Esmaspäev

EL-i juhid käivitasid Göteborgis sotsiaalõiguste samba loomise

Euroopa Liidu institutsioonide juhid allkirjastasid reedel Rootsis, Göteborgis toimuval sotsiaaltippkohtumisel Euroopa sotsiaalõiguste samba loomise kokkuleppe.

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani ning peaminister Jüri Ratas Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana kirjutasid alla plaanile luua Euroopa sotsiaalõiguste sammas, mis sisaldab 20 põhimõtet, mille eesmärgiks on tagada inimestele parem juurdepääs tööturule, õiglased töötingimused ja sotsiaalkaitse.

"Me usume Euroopasse, kus on oluline tegeleda töötuse, vaesuse ja ebavõrdsuse vähendamisega. Kaasavasse Euroopasse, mis loob võrdsed võimalused noortele ja haavatavatele ühiskonnas. Sotsiaalõiguste sammas on edaspidi majakaks Euroopa Liidu töös,“ ütles Ratas tseremoonia järel.

Sotsiaalõiguste samba 20 ühist põhimõtet ja eesmärki võimaldavad jälgida riikide saavutusi tööhõive- ja sotsiaalvaldkonnas. Sotsiaalsamba eesmärgiks on saavutada tulevikus teatud lähenemine liikmesriikide sotsiaalsetes standardites ja inimeste elujärjes, ütles sotsiaalministeeriumi esindaja reedel BNS-ile. Ühised eesmärgid on olulised, sest Euroopa Liidu riikide tööhõive- ja sotsiaalhoolekande süsteemidel seisab ees mitmeid uusi väljakutseid.

Sotsiaalsamba olulisimaks poliitiliseks katusdokumendiks on kolme Euroopa Liidu institutsiooni - Euroopa Komisjoni, Euroopa Liidu Nõukogu ja Euroopa Parlamendi - ühine proklamatsioon, mis sisaldab neidsamu põhimõtteid ja õigusi. Kuna proklamatsioon on poliitiline dokument, ei ole selles sisalduvad õigused riikidele siduvad ega otse jõustatavad, vaid neid tuleks tulevikus realiseerida läbi erinevate, nii EL-i kui ka riikide tasandi tegevuste, märkis ministeeriumi esindaja.

Sotsiaaltippkohtumine keskendus EL töö-, haridus- ja sotsiaalpoliitikale ning Göteborgi sõitnud EL-i institutsioonide juhid, riigipead ja valitsusjuhid, sotsiaalpartnerid ja peamised sidusrühmad otsisid ühistel nõupidamistel lahendusi, kuidas koos toetada inimesi, edendada Euroopa Liidus õiglast tööd ja majanduskasvu.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes