31.12.2020 Neljapäev

Kredex peatab ajutiselt kriisimeetmete menetlemise

Kredex peatab alates 31. detsembrist ajutiselt erakorraliste kriisimeetmete menetlemise. 

 Esmase positiivse otsuse saanud taotluste menetlus jätkub ka uuel aastal, teatas Kredex.
Esmase positiivse otsuse saanud taotluste menetlus jätkub ka uuel aastal, teatas Kredex. Foto: pixabay

Senikaua vaadatakse üle 2020. aastaks eraldatud toetuse mahud ja eesmärgid. Esmase positiivse otsuse saanud taotluste menetlus jätkub ka uuel aastal, teatas Kredex.

Muudatus puudutab teenuseid, nagu erakorraline laenukäendus olemasolevate pangalaenude tagasimaksegraafikute leevendamiseks, erakorraline käendus majutus- ja toitlustussektorile, reisibüroodele ja reisikorraldajatele ning erakorraline proportsionaalne laenukäendus uutele pangalaenudele.

Lisaks peatab Kredex veel erakorralise proportsionaalse käenduse riiklikult olulistele projektidele, erakorralise väikelaenu käenduse, erakorralise investeerimislaenu, erakorralise käibekapitalilaenu, erakorralise laenu riiklikult olulistele projektidele ning hoonete energiatõhususe suurendamiseks mõeldud erakorralise rekonstrueerimistoetuse ja -laenu.

Alates märtsist on ettevõtjatele mõeldud erakorraliste kriisimeetmete abil sõlmitud 446 laenu- ja käenduslepingut kogusummas 339 miljonit eurot. Samal perioodil sõlmiti Kredexi tavateenuste raames 268 lepingut summas 119 miljonit eurot. 

Erakorralise rekonstrueerimistoetuse puhul on positiivne toetuse eraldamise otsus tehtud 201 korral kogusummas 52,3 miljonit eurot. Renoveerimislaenu positiivse otsuse on saanud 24 korteriühistut kogusummas 2,5 miljonit eurot.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!